Bez niespodzianki z Otmuchowem. Przełamanie Włókniarza

W meczu X kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej Włókniarz Kietrz pokonał zamykający tabelę zespół Czarnych Otmuchów. Tym samym przerwał złą serię trzech spotkań bez wygranej.

Świetnie zaczęli ten mecz zawodnicy Włókniarza. Już w 2' Ślepecki posłał długie podanie za plecy obrońców do D.Lechoszesta, a ten z zimną krwią wykorzystał szanse i przelobował golkipera gości. Niestety to były miłego złego początki w pierwszej odsłonie. W 12' i 31' Pietraszek wykorzystał chwile dekoncentracji naszej defensywy i wyprowadził Czarnych na prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Włókniarz na własne życzenie schodził do szatni z niekorzystnym rezultatem.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli niezwykle zmotywowani i to poskutkowało. Wprowadzony po przerwie Dworzyński zaliczył świetne wejście między 48' a 52' zdobył dwa gole i uspokoił sytuację na boisku. W 66' Gąska podwyższa prowadzenie strzałem głową, a swoją drugą asystę notuje Durda. Mecz powinien zakończyć się okazalszym wynikiem, jednak w końcówce miejscowi razili nieskutecznością. Najważniejszy cel został osiągnięty, czyli wygrana i przełamanie niemocy.

Włókniarz Kietrz - Czarni Otmuchów 4:2 (1:2)

Bramki: 2' D.Lechoszest, 48' Dworzyński, 52' Dworzyński, 66' Gąska

Skład: Maleszewski, Beleć, Gąska, Bednarz (46' Dworzyński), Krupa - D.Lechoszest (65' Ilmak), Starodębski, Ślepecki, Kowalski (75' Żurawik) - Durda (85' Mar.Starodębski), KobeluchS

Żółte kartki: Gąska, Starodębski Marcin, Starodębski Michał, Dworzyński