Lekcja od pierwszoligowców.

W XI kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej Włókniarz Kietrz musiał uznać wyższość rezerw drużyny Odry Opole, które rezerwą były tylko z nazwy.

Zespół z Opola na mecz z Włókniarzem wyszedł w bardzo mocnym zestawieniu, desygnując do gry ośmiu pierwszoligowców. Od początku widać było kto będzie dominował w tym spotkaniu. Odra narzuciła swoje warunki gry i co raz nękała naszą defensywę. Paradoksalnie to Włókniarz powinien wyjść na prowadzenie. Dworzyński stanął „oko w oko” z Kuchtą, jednak próba lobu nad bramkarzem była nieudana. Opolanie wyszli na prowadzenie w 13’ za sprawą Żagiela. Do przerwy zdobyli jeszcze dwa gole, a w obu przypadkach strzelcem był Wojciechowski.

Tuż po przerwie Włókniarz zaskakuje Odrę i zmniejsza stratę. Wprowadzony Ilmak zagrywa na 16 m do Dworzyńskiego a ten uderza mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie daje szans golkiperowi miejscowych. Dobra gra zawodników Włókniarza trwała ok. 10 minut, po tym czasie Odra się otrząsnęła i wróciła na swoje tory. Pomiędzy 61’ a 78’ Wojciechowski ustrzelił hattricka, a na tablicy widniał wynik 6:1. W 85’ wynik spotkania ustalił były reprezentant Japonii Daisuke Matsui, strzałem z rzutu karnego. Nie ma co ukrywać, że zawodowi piłkarze z Opola byli wyraźnie lepsi, a Włókniarz musi szukać punktów w następnym meczu. Na tle mocnego rywala warto odnotować solidny debiut Yaroslava Bakhmacha. W zakładce Media>>>Galeria zdjęcia z meczu.

Odra II Opole – Włókniarz Kietrz 7:1 (3:0)

Bramki: 13’ Żagiel, 19’ Wojciechowski, 41’ Wojciechowski, 61’ Wojciechowski, 70’ Wojciechowski, 78’ Wojciechowski, 85’ Matsui (k)

Skład: Maleszewski – Bakhmach (82’ Kowalski), Gąska, Ślepecki, Krupa – D.Lechoszest (46’ Ilmak), Bednarz, Starodębski (83’ Kulig), Durda (72’ Beleć) – Dworzyński (67’ Kacprzak), Kobeluch

Żółte kartki: Starodębski, Dworzyński

Trener: Paweł Ślepecki