Lider pokonany! GLKS nie zwalnia tempa.

W spotkaniu XIII kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz pokonał na wyjeździe lidera rozgrywek, zespół KS Krapkowice.

Pierwsze minuty pokazały, że żadna ze stron nie zamierza się odkryć i śmielej zaatakować. Obydwa zespoły były bardzo dobrze zorganizowane w defensywie. Pierwszą sytuację do zdobycia gola mieli gospodarze. Prostopadłe podanie trafia do lewego pomocnika z Krapkowic, jednak w odpowiednim momencie zareagował Kozakiewicz, który wyszedł z bramki i zdołał zatrzymać zawodnika miejscowych. Wraz z upływem minut nasz zespół utrzymywał się dłużej przy piłce, próbując konstruować swoje akcje w ataku pozycyjnym. To zaowocowało sytuacją Żurawika, który otrzymał prostopadłe podanie od Kuliga, uderzył obok bramkarza, jednak obrońca gospodarzy zdołał wybić piłkę zmierzającą do bramki. Chwilę później odegrali się gospodarze, do sytuacji strzeleckiej w polu karnym doszedł ich napastnik, jednak przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Przed przerwą po stracie pomocnika KSu Krapkowice świetnie do prostopadłego podania Zapotocznego wyszedł Fryzel, jednak sędzia boczny pokazał pozycję spaloną. Do przerwy bez bramek.

Po przerwie w 59’ nasza drużyna wykonuje stały fragment gry w postaci rzutu rożnego. W narożniku melduje się Zapotoczny, a jego dośrodkowanie na krótki słupek przecina Bednarz, który strzałem głową pokonuje golkipera gospodarzy i wyprowadza GLKS na prowadzenie. Po tej bramce nasi zawodnicy cofnęli się i umiejętnie rozbijali ataki gospodarzy. W 76’ po prowokacyjnym zachowaniu pomocnika z Krapkowic ciśnienia nie wytrzymuje Żurawik, który za niesportowe zachowanie otrzymuje czerwoną kartkę i wylatuje z boiska. Gospodarze jeszcze mocniej przycisnęli, jednak ich ataki ograniczały się do chaotycznych wrzutek z bocznych sektorów boiska, które nie przynosiły większego zagrożenia. Najbliżej wyrównania byli po rzucie wolnym z ok. 16-17 metra. Mocny strzał powędrował obok muru, ale tam gdzie ustawiony był Kozakiewicz, który sparował piłkę na rzut rożny. W doliczonym czasie gry sytuację miał jeszcze Podstawka, jednak bramkarz świetnie wybronił jego strzał głową, a ostatecznie sędzia boczny wskazał spalonego. GLKS Kietrz wygrywa na trudnym terenie w Krapkowicach. Przeciwnik miał swoje sytuacje, jednak jak na lidera było ich zdecydowanie za mało. Nasza drużyna była bardzo dobrze zorganizowana w defensywie, co stwarzało gospodarzom spore trudności w konstruowaniu swoich akcji. Zwycięstwo w Krapkowicach cieszy podwójnie, ponieważ oprócz dopisania kolejnych 3 pkt dodatkowo GLKS wskakuje na drugie miejsce w tabeli, po niespodziewanym remisie Orła Źlinice z Rozmierką.

KS Krapkowice - GLKS Kietrz 0:1 (0:0)

Bramki: 59' Bednarz

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Kulig, Gąska - Starodębski, Lechoszest, Czerepak, Żurawik, Zapotoczny – Dworzyński (83’ Podstawka), Fryzel (90’ Krzanicki)

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Zapotoczny, Starodębski

Czerwona kartka: Żurawik