Niedosyt w Niezdrowicach.

W XII kolejce gr. II ligi okręgowej Włókniarz wzbogacił się o jeden punkt, który przywiózł z wyjazdowego meczu z Naprzodem Niezdrowice.

Pierwsze minuty nie przyniosły większego zagrożenia z obu stron. Włókniarz miał przewagę w posiadaniu piłki, a Naprzód starał się po odbiorze wychodzić z szybką kontrą. Sytuacji bramkowych w pierwszej połowie było niewiele. Bliżej szczęścia byli gospodarze gdy po uderzeniu z dalszej odległości piłka wylądowała na spojeniu. Tuż przed końcem pierwszej połowy sytuację naszego zespołu skomplikowała druga żółta kartka Muzyka. Do przerwy bezbramkowy remis, jednak Włókniarz zmuszony był do gry w osłabieniu.

Druga część gry mimo straty zawodnika wyglądała dużo lepiej. Tuż po przerwie powinniśmy wyjść na prowadzenie. Dworzyński wyszedł w tempo do prostopadłej piłki stanął oko w oko z golkiperem gospodarzy, jednak uderzył nieczysto i przestrzelił. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, tak było i tym razem. Zawodnik Naprzodu postanowił uderzyć na bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, piłka wpadła po krótkim słupku mimo próby interwencji ze strony Panicza. Włókniarz mógł momentalnie odpowiedzieć, jednak strzał z woleja Dworzyńskiego zatrzymał się na słupku. Na kwadrans przed końcem meczu po zagraniu piłki ręką przez obrońcę Naprzodu sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Selera, uderzył jednak niecelnie i w dalszym ciągu na tablicy widniał wynik 1:0. W 83’ w końcu udaje się doprowadzić do wyrównania za sprawą Trzeciaka, który minął dwóch rywali i uderzył z 16 metra tuż przy słupku. W końcówce Włókniarz zamknął gospodarzy na ich połowie, którzy ewidentnie opadli z sił grając przez 45 minut w przewadze. Wynik nie uległ zmianie i nastąpił podział punktów.

Naprzód Niezdrowice - GLKS Włókniarz Kietrz 1:1 (0:0)

Bramki: 57’ Duk, 83’ Trzeciak

Skład: Panicz – Krupa (56’ Starodębski Marcin), Muzyk, Bednarz, Beleć – Selera, Zapotoczny, Czerepak, Starodębski Michał (46’ D.Lechoszest), Trzeciak – Dworzyński (84’ Durda)

Żółte kartki: Muzyk 2

Trener: Mirosław Pniewski