Pechowa porażka w Większycach.

W spotkaniu XXVII kolejki gr. II opolskiej ligi okręgowej Włókniarz Kietrz nie zdołał utrzymać korzystnego wyniku do końca i przegrał z rezerwami Po-Ra-Wia Większyce.

Boisko w Większycach jest dość nietypowe ze względu na wyraźny spadek terenu na długości, stąd mecz z większym animuszem rozpoczęli gospodarze, którzy pierwszą połowę grali „z górki”. W 22’ piłka po szybkiej kombinacji podań na 16m trafiła do napastnika Po-Ra-Wia, a ten mocny strzałem w krótki róg pokonał broniącego z konieczności Ilmaka. Włókniarz dość szybko odpowiedział, gdyż w 28’ po świetnej centrze M.Lechoszesta bramkę głową zdobył Żurawik. Miejscowi mieli jeszcze świetną okazje do ponownego wyjścia na prowadzenie, jednak Ilmak wybronił sytuację sam na sam.

Po przerwie to Włókniarz grał „z górki”, a gospodarze nie kwapili się do konstruowania ataków czy choćby kontr, broniąc się na swojej połowie. Było sporo fauli w okolicach 20-25m, jednak zarówno Zapotoczny jak i Starodębski nieznacznie pudłowali. Po podaniu Zapotocznego obrońcom gospodarzy urwał się Fryzel, ale brakło mu cierpliwości i jego strzał prawą nogą nie zagroził bramce. Bliski szczęścia był wprowadzony w drugiej połowie Cieślak, który uderzył z 16m lewą nogą tuż przy słupku, jednak golkiper sparował ten strzał na rzut rożny. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w 90’ po prostopadłym podaniu napastnik z Większyc biegł równolegle z Kuligiem do piłki, przewrócił się w polu karnym, a arbiter główny podyktował kontrowersyjny rzut karny. Gospodarze skorzystali z prezentu sędziego i wykorzystali jedenastkę, choć Ilmak był bliski obrony. Pech nie opuszcza Włókniarza. Rywal nie pokazał zbyt wiele, a mimo to zwyciężył.

Po-Ra-Wie II Większyce – Włókniarz Kietrz 2:1 (1:1)

Bramki: 22’ Piechula, 28’ Żurawik, 90’ Gorzkowski (k)

Skład: Ilmak – M.Lechoszest, Gąska, Bednarz – Starodębski (85’ Kacprzak), Żurawik, Czerepak, Kulig, D.Lechoszest (8’ Krupa) – Fryzel (63' Cieślak), Zapotoczny

Żółte kartki: Czerepak, Kulig 2, Zapotoczny

Czerwona kartka: Kulig

Trener: Tomasz Makarski