Pewna wygrana w Karnkowie.

W meczu VIII kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo pokonując UKS Karnków.

Pierwszą okazję do zdobycia gola w tym meczu stworzyli gospodarze. Na nasze szczęście napastnik z Karnkowa przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kozakiewicza. Włókniarz odpowiada już w następnej akcji, a cała sytuacja zostaje zakończona bramką. Po płaskim podaniu Kuliga wzdłuż pola karnego do piłki dopada Podstawka i strzałem między nogami golkipera wyprowadza nas na prowadzenie. Karnków nie podłamał się stratą bramki i postanowił jak najszybciej wyrównać. Gospodarze ciekawie prezentowali się w środku pola. Pokazali, że potrafią rozegrać szybką akcję do skrzydła, jednak nasza defensywa dobrze się przesuwała i nie dopuszczała do sytuacji strzeleckich. Włókniarz po odbiorze starał się wyjść z szybką kontrą i z minuty na minutę stwarzał coraz groźniejsze sytuacje. Na efekty musieliśmy czekać do 40’, kiedy to Starodębski płaskim strzałem z 16m zmieścił futbolówkę tuż przy słupku. Do przerwy mogliśmy prowadzić znaczniej wyżej. Najpierw po dośrodkowaniu Zapotocznego i strzale głową Bednarza piłka wylądowała na słupku, a następnie po długim zagraniu Gąski swojej szansy nie wykorzystał Dworzyński, który przestrzelił. Do szatni schodziliśmy z dwubramkową zaliczką.

Druga połowa to zdecydowana dominacja Włókniarza, potwierdzona już w 50’. Podstawka zgrywa piłkę głową do Dworzyńskiego, który wpada z nią w pole karne oddając mocny strzał. Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki, a bramkarz z Karnkowa mógł jedynie bezradnie się przyglądać. Po tym golu gospodarze mieli spore problemy z wyjściem ze swojej połowy, a nasi zawodnicy założyli „hokejowy zamek”. W 70’ po zagraniu piłki ręką przez obrońcę miejscowych, sędzia dyktuje jedenastkę. Niestety bezbłędny do tej pory w tym elemencie gry Starodębski trafia w słupek. Chwilę później bliski zdobycia czwartej bramki był Zapotoczny, jednak i jego strzał zatrzymał się na słupku. Przy lepszej skuteczności i odrobinie szczęścia wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Najważniejsze jednak są pewnie zdobyte trzy punkty i kolejny mecz z czystym kontem. Wygrana wywindowała Włókniarz na drugie miejsce w tabeli, a do lidera z Większyc tracimy zaledwie 1 pkt. W zakładce Media>>>Galeria zdjęcia z meczu.

UKS Karnków – GLKS Włókniarz Kietrz 0:3 (0:2)

Bramki: 10’ Podstawka, 41’ Starodębski, 50’ Dworzyński

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Gąska, Beleć – Kulig, Krupa, Krzanicki, Starodębski (75’ Ilmak), Zapotoczny – Podstawka (55’ Fryzel), Dworzyński (82’ Kacprzak)