Pierwsza wygrana.

W II kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej Włókniarz Kietrz udanie zainaugurował nowy sezon przed własną publicznością wygrywając z Porawie II Większyce.

Włókniarz od pierwszych minut narzucił swoje tempo gry, długo utrzymując się przy piłce i sprawiając spore problemy rywalowi w jej odbiorze. Po kwadransie gry powinniśmy wyjść na prowadzenie, jednak Starodębski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie został zablokowany przez obrońców. Zrehabilitował się kilka minut później kiedy po podaniu od Ślepeckiego zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów, a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i stwarzali kolejne okazje. Świetną szansę zmarnował Podstawka po podaniu Starodębskiego przenosząc piłkę nad poprzeczką z bliskiej odległości. Bliski zdobycia bramki był także D.Lechoszest, który wymanewrował kilku zawodników gości wbiegł z piłką w pole karne, jednak jego uderzenie zablokował stoper Porawia. Najbliżej podwyższenia tuż przed przerwą był Starodębski, który nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Kobeluchu. Brakło niewiele, a na przeszkodzie stanął słupek. Do przerwy w pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy 1:0.

Po przerwie to goście mocniej ruszyli do ataku. Efektem tego był gol wyrównujący w 58’ po dośrodkowaniu z prawej strony i zamknięciu całej akcji strzałem pod poprzeczkę. Porawie nie poprzestało na tym i w dalszym ciągu atakowało. Po kontrze napastnik przyjezdnych wyszedł sam na sam, a Malaszewskiego uratował słupek. Włókniarz otrząsł się w ostatnim kwadransie gry. W 78’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia pod nogi Kobelucha, a ten strzałem w krótki róg pokonuje golkipera i wyprowadza nas na prowadzenie. Po tej bramce miejscowi kontrolowali wynik meczu i ostatecznie sięgnęli po trzy punkty. Podziękowania dla kibiców, którzy licznie stawili się na niedzielnym spotkaniu, a dzięki głośnemu dopingowi byli „dwunastym” zawodnikiem Włókniarza.

W zakładce Media>>>Galeria zdjęcia z meczu.

Włókniarz Kietrz – Porawie II Większyce 2:1 (1:0)

Bramki: 28’ Starodębski, 58’ Dzido, 78’ Kobeluch

Skład: Maleszewski – M.Lechoszest, Bednarz, Ślepecki, Krupa – Ilmak (87’ Kowalski), Bednarz, Starodębski, D.Lechoszest – Podstawka (60’ Beleć), Kobeluch (82’ Fryzel)

Trener: Paweł Ślepecki

Żółte kartki: Podstawka, Starodębski