Podsumowanie rundy jesiennej.

Dobiegła końca runda jesienna grupy II opolskiej ligi okręgowej. Pora na statystyczne przedstawienie dokonań drużyny oraz samych zawodników.

1) Zacznijmy od tego co najważniejsze, czyli tabeli po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017.

Po rundzie jesiennej zajmujemy 7 miejsce w tabeli, z dorobkiem 24 pkt., podobnie jak LZS Walce. Bilans bramkowy to 33 strzelone i 22 stracone bramki. Przy ul. Sportowej 1 Włókniarz jesienią rozegrał 8 spotkań, a bilans wyniósł 5-2-1 (kolejno: zwycięstwa, remisy i porażki), co daje 17 pkt. przy stosunku bramek 20:4. Dużo gorzej wyglądała gra na wyjazdach. W 7 meczach ponieśliśmy aż 4 porażki (bilans 2-1-4) i zdobyliśmy ledwie 7 pkt. Do tego dochodzi ujemny bilans bramkowy 13:18.

2) Strzelcy

Widać wyraźnie, że w drużynie Włókniarza za strzelanie bramek odpowiada nie jeden a kilku zawodników. Przodują Dworzyński i Starodębski z 6 golami na koncie. Za ich plecami Podstawka i Kulig z dorobkiem 5 bramek.

3) Asystenci

Wśród asystentów przewodzi Zapotoczny, który zanotował 3 otwierające drogę do bramki podania.

4) Klasyfikacja kanadyjska

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele Dworzyński z dorobkiem 8 pkt. (6 bramek + 2asysty)

5) Rozegrane minuty

Najbardziej eksploatowany zawodnik rundy to Tomasz Kulig z 1170 rozegranymi minutami. Niewiele mniej zagrali Gąska, Bednarz i Zapotoczny.

6) Żółte kartki

Zawodnikiem, który najczęściej przekraczał przepisy gry był Starodębski z 4 żółtymi kartkami.

Patrząc przez pryzmat całej rundy jesiennej na wyniki i miejsce Włókniarza w tabeli na pewno nie można zaliczyć jej do nieudanej, zważywszy na problemy z początku sezonu. Ze względu na zawirowania w klubie do końca nie było wiadome czy klub przystąpi do rozgrywek. Na szczęście do tego nie doszło. Z kolejki na kolejkę forma zawodników rosła, a apetyty kibiców zostały rozbudzone. Trudno się dziwić skoro Włókniarz po serii wygranych spotkań był liderem tabeli. Niestety końcówka rundy nie była udana. Wpływ na to miała po części słabsza dyspozycja, ale także problemy kadrowe spowodowane kontuzjami, a przede wszystkim wykluczeniami zawodników za kartki. Sytuacja w tabeli pozwala przy dobrej grze na wiosnę na doskoczenie do czołówki i powalczenie o miejsce w pierwszej piątce, a może i coś więcej. W przerwie zimowej dojdzie do zmian w strukturach klubu, szykują się także powroty niektórych zawodników, ale o tym wszystkim poinformujemy w późniejszym terminie. To wszystko sprawia, że z optymizmem można patrzeć na przyszłość klubu.