Podsumowanie rundy jesiennej.

Za nami runda jesienna grupy II opolskiej ligi okręgowej. Pora na statystyczne przedstawienie dokonań drużyny oraz samych zawodników.

1) Zacznijmy od tego co najważniejsze, czyli tabeli po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018.​

Rundę kończymy na 6 miejscu w tabeli, z dorobkiem 23 pkt., podobnie jak LZS Walce. Bilans bramkowy to 27 strzelonych i 28 straconych bramek. Przy ul. Sportowej 1 Włókniarz jesienią rozegrał 7 spotkań, a bilans wyniósł 5-1-1 (kolejno: zwycięstwa, remisy i porażki), co daje 16 pkt. przy stosunku bramek 15:7. Gorzej wyglądała gra na wyjazdach. W 8 meczach ponieśliśmy 3 porażki (bilans 1-4-3) i zdobyliśmy 7 pkt.. przy ujemnym bilansie bramkowym 12:21.

2) Strzelcy

Widać wyraźnie, że w drużynie Włókniarza za strzelanie bramek odpowiada nie jeden a kilku zawodników. Najwięcej trafień zaliczył Maksymilian Kobeluch – 5. Po 4 gole na koncie mają Kamil Bednarz, Mateusz Dworzyński i Andrzej Durda.

3) Asystenci

Wśród asystentów przewodzi Andrzej Durda, który zanotował 6 otwierających drogę do bramki podań. Za nim z 2 asystami znajdują się kolejno Paweł Ślepecki, Kamil Bednarz, Tomasz Ilmak i Michał Starodębski.

4) Rozegrane minuty

Najbardziej eksploatowani zawodnicy rundy to Przemysław Maleszewski, Paweł Ślepecki i Kacper Krupa. Rozegrali po 1260 minut, czyli każdy pełne 14 spotkań.

5) Klasyfikacja kanadyjska

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele Durda z dorobkiem 10 pkt. (4 bramki + 6 asyst).

6) Żółte kartki

Ciężko jednoznacznie podsumować dokonania Włókniarza w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Początek sezonu miał być trudny ze względu na wąską kadrę i brak odpowiedniego przygotowania do nowych rozgrywek wynikający przede wszystkim ze zmian w zarządzie, a następnie poszukiwaniu nowego szkoleniowca. Na przekór początkowym problemom Włókniarz punktował w pierwszych kolejkach i był niepokonany w pierwszych sześciu meczach. Z tygodnia na tydzień do kadry wracali poszczególni zawodnicy, jednak druga część rundy była słabsza. W kolejnych 9 rozegranych kolejkach przyszły 4 porażki i w konsekwencji 6 lokata na półmetku. Mamy nadzieję, że solidnie przepracowany okres przygotowawczy w przerwie zimowej pozwoli na wiosnę zaliczyć progres w stosunku do zakończonej rundy i powalczyć o czołową trójkę tabeli.​