Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2018/2019.

Za nami runda jesienna grupy II opolskiej ligi okręgowej. Pora na statystyczne przedstawienie dokonań drużyny oraz samych zawodników. Zacznijmy od tego co najważniejsze, czyli tabeli po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019.

Rundę kończymy na 4 miejscu w tabeli, z dorobkiem 29 pkt. Bilans bramkowy to 32 strzelone i 22 stracone bramki. Przy ul. Sportowej 1 Włókniarz jesienią rozegrał 7 spotkań, a bilans wyniósł 4-0-3 (kolejno: zwycięstwa, remisy i porażki), co daje 12 pkt. przy stosunku bramek 13:13. Nieoczekiwanie, lepiej wyglądała gra na wyjazdach. W 8 meczach odnieśliśmy 5 zwycięstw (bilans 5-2-1) i zdobyliśmy 17 pkt. Przy bilansie bramkowym 19:9.

Widać wyraźnie, że w drużynie Włókniarza za strzelanie bramek odpowiada nie jeden a kilku zawodników. Najwięcej trafień zaliczył Mateusz Dworzyński – 7. Dominik Czerepak ma na koncie 6 goli, a 4 bramki zdobyli Jacek Selera i Andrzej Durda.

Wśród asystentów przewodzi Daniel Lechoszest, który zanotował 4 otwierające drogę do bramki podania. Za nim z 3 asystami na koncie znajdują się Jacek Selera i Łukasz Zapotoczny.

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele Mateusz Dworzyński z dorobkiem 9 pkt. (7 bramek + 2 asysty).

Najbardziej eksploatowani zawodnicy rundy to Łukasz Zapotoczny i Konrad Muzyk. Rozegrali po 1260 minut, czyli pełne 14 spotkań.