Podział punktów ze Źlinicami.

W XVIII kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz po zaciętym spotkaniu i nerwowej końcówce podzielił się punktami z Orłem Źlinice.

Pierwsze minuty pokazały, że żadna z drużyn nie chciała się odkryć i rzucić się na rywala. Mało mieliśmy sytuacji, a zagrożenia stwarzały jedynie stałe fragmenty gry. W 28’ po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska pierwszy do piłki dopada napastnik gości i sprytnym strzałem między nogami Maleszewskiego otwiera wynik meczu. Na szczęście Włókniarz szybko odpowiada i w 34’ dośrodkowanie Starodębskiego trafia do Bednarza, którym uderzeniem głową doprowadza do wyrównania. Do przerwy remis 1:1.

Druga odsłona zaczyna się w najlepszy możliwy sposób. W 50’ M.Lechoszest pięknym uderzeniem w samo okienko bramki wyprowadza Włókniarz na prowadzenie. Niestety pomiędzy 51’ a 65’ Mendel otrzymuje dwie żółte kartki i wylatuje z boiska. Nasi zawodnicy grając w osłabieniu umiejętnie się bronili i nie pozwalali przeciwnikowi na stworzenie dogodnej sytuacji bramkowej. Ostatecznie nie udało się dowieźć wygranej do końca, ponieważ w 88’ ponownie napastnik gości wpisuje się na listę strzelców i ustala wynik końcowy. Pozostaje niedosyt, jednak Włókniarz na tle mocnego przeciwnika wypadł bardzo dobrze i to napawa optymizmem przed kolejnymi meczami.

GLKS Włókniarz Kietrz – Orzeł Źlinice 2:2 (1:1)

Bramki: 28’ Cisse, 34’ Bednarz, 50’ M.Lechoszest, 88’ Cisse

Skład: Maleszewski – Beleć, Gąska, Ślepecki, Cieślak - M.Lechoszest (81’ Krupa), D.Lechoszest (60’ Ilmak), Starodębski, Bednarz - Kobeluch (26’ Mendel), Dworzyński (73’ Kowalski)

Żółte kartki: Mendel 2, Starodębski

Trener: Paweł Ślepecki