Porażka na starcie sezonu

W I kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz przegrał wyjazdowe spotkanie z Polonią Nysa.

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy w pierwszym kwadransie gry mieli sporo stałych fragmentów gry. Ze stałych fragmentów niewiele wynikało. W 17' nysanie przeprowadzili akcję bramkową. Lewą stroną urwał się napastnik gospodarzy Lepak, dograł wzdłuż pola karnego a nadbiegający Kotrys nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Kilka minut później Polonia przeprowadziła identyczną sytuację. Ponownie dogrywał Lepak, ale tym razem strzał Kotrysa obronił Kozakiewicz. Po 30 minutach gry gospodarze spuścili z tonu, a z minuty na minutę gra naszych zawodników wyglądała coraz lepiej. Tuż przed przerwą w dobrej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Lechoszest, ale golkiper Polonii nie dał się pokonać.

Zawodnicy GLKSu od początku drugiej połowy rzucili się do ataku co poskutkowało golem w 50'. Z lewej strony dośrodkował Krzanicki, a całą akcję zamknął celnym strzałem Fryzel. Po tej bramce nasza drużyna nadal naciskała na gospodarzy. Niestety po kontrze w 63' na prowadzenie Polonię wyprowadza Lepak strzałem w krótki róg. Nie minęły dwie minuty a na bramkę odpowiedział GLKS. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Durdy na gola strzałem głową zamienił Krzanicki i w 65' doprowadził do remisu. Od tego momentu kietrzanie mieli kilka okazji, w których mogli pokusić się o zdobycie gola. Gospodarze ewidentnie opadli z sił i ciężko im było zagroźić bramce Kozakiewicza. Nadeszła jednak feralna 84'. Zza pola karnego uderza zawodnik Polonii, Kozakiewicz paruje piłkę do boku, ale wobec dobitki Lepaka jest bezradny. Mimo protestów naszych zawodników i bardzo prawdopodobnej pozycji spalonej napastnika Polonii sędzia uznaje bramkę. GLKS nie zdołał odrobić już strat i ostatecznie przegrał to spotkanie.

Polonia Nysa - GLKS Kietrz 3:2 (1:0)

Bramki: 17' Kotrys, 50' Fryzel, 63' Lepak, 65' Krzanicki, 84' Lepak

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Kulig, Czerepak - Krzanicki (75' Kacprzak), Zapotoczny, Starodębski, Lechoszest - Fryzel, Dworzyński (65' Krupa), Durda

Żółte kartki: Fryzel, Krzanicki, Krupa, Kozakiewicz, Kulig