Porażka na własne życzenie.

W meczu wyjazdowym XIV kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej Włókniarz Kietrz w niecodziennych okolicznościach oddał punkty w Racławicach Śląskich.

Początek meczu pokazał jak będzie wyglądać gra w tym pojedynku. Włókniarz utrzymywał się przy piłce, a Racławia schowana na własnej połowie starała się po odbiorze zaskoczyć przeciwnika długim podaniem. W pierwszej połowie trzykrotnie do strzału doszedł Durda, jednak uderzał zbyt lekko lub niecelnie. Swoją sytuację miał także Michał Starodębski, jednak pośpieszył się ze strzałem z 16 metra i piłka poszybowała nad poprzeczką. Gospodarze doszli do głosu dwukrotnie w dość przypadkowych okolicznościach. Przy jednej z okazji świetnie interweniował Maleszewski.

Druga połowa nie zmienia obrazu gry. Włókniarz atakuje, jednak w 50’ traci bramkę po … długim wyrzucie z autu i uderzeniu głową. Chwilę później doprowadzamy do remisu. Bednarz zagrywa do Durdy, a ten po krótkim przyjęcia strzela nie do obrony w długi róg z lewej nogi. Nasi zawodnicy nie zamierzali poprzestać na tylko jednej bramce cały czas atakowali i powinni zdobyć kolejne trzy. Pierwszy pomylił się D.Lechoszest, który po podaniu Kowalskiego miał idealną piłkę na 10 metrze przed bramką i fatalnie przestrzelił. Kolejna świetna akcja miała miejsce po prostopadłym podaniu Ślepeckiego do Durdy, który minął golkipera gospodarzy i nie trafił do bramki. Wydawało się, że przy trzeciej próbie padnie gol, jednak Kobeluch z bliskiej odległości trafił w leżącego bramkarza. Niestety sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po długim wybiciu i z pozoru niegroźnej akcji Racławia zyskuje rzut karny po faulu Gąski. Miejscowi skorzystali z błędu i wyszli na ponowne prowadzenie, którego nie oddali do końca. Podsumowując to spotkanie zawiodła przede wszystkim skuteczność i nie jest to żadna nowość. Włókniarz pogubił w tej rundzie sporo punktów na własne życzenie, będąc po prostu nieskutecznym.

Racławia Racławice Śląskie - Włókniarz Kietrz 2:1 (0:0)

Bramki: 50’ Niemczyk, 55’ Durda, 73’ Krywko

Skład: Maleszewski – Beleć, Gąska, Ślepecki, Bednarz – D.Lechoszest (68’ Ilmak), Kowalski (75’ Kulig),Starodębski Michał, Starodębski Marcin (60’ M.Lechoszest) – Kobeluch, Durda

Żółte kartki: Starodębski Michał 2, Maleszewski