Prudnik pierwszym pogromcą Włókniarza.

W VII kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej Włókniarz Kietrz zaprzepaścił w końcówce szanse i nie przywiózł punktów z Prudnika.

Mecz odbywał się w trudnych warunkach, a z każdą minutą na boisku było coraz więcej błota. W 14’ pomocnik gości mający zbyt dużo miejsca oddał strzał z okolicy 16 metra, a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Włókniarz mógł wyrównać po rzucie rożnym i wrzutce Durdy do piłki doszedł Gąską, jednak po strzale głową skuteczną interwencją popisał się golkiper Pogoni. Do przerwy prowadzenie gospodarzy 1:0.

Po przerwie mieliśmy świetną okazję na wyrównanie. Wprowadzony Fryzel został obsłużony świetną centrą przez Starodębskiego, jednak uderzył nieczysto głową i piłka minęła słupek. Mecz długo nie przynosił zmiany rezultatu, aż do 83’. Durda oddał strzał z dalszej odległości, który został zablokowany. Pierwszy do odbitej piłki dopadł Fryzel, który wykorzystał sytuację sam na sam i wyrównał stan meczu. Trudno wytłumaczyć co stało się z naszymi zawodnikami po strzelonym golu. Pogoń tuż po rozpoczęciu ze środka i długim podaniu zdobyła drugą bramkę, która padła po ewidentnym spalonym. Sędzia boczny nie uniósł chorągiewki, ponieważ był mocno spóźniony. Nasi zawodnicy mocno protestowali oraz zbierali żółte kartki za pretensje do arbitra. Nerwy sprawiły, że gra kompletnie się posypała, a miejscowi zdobyli jeszcze dwie bramki, które mocno obciążają konto Maleszewskiego. Szkoda, że słaba dyspozycja w ostatnich 10 minutach meczu zaważyła o końcowym wyniku i wysokiej porażce. Słabszy od Włókniarza w końcówce był jedynie sędzia, który karał kartkami nawet naszych rezerwowych (czerwona kartka Kuliga).

Pogoń Prudnik – Włókniarz Kietrz 4:1 (1:0)

Bramki: 14’ Surma, 83’ Fryzel, 84’ Strzelecki, 88’ Laszczak, 90’ Surma

Skład: Maleszewski – Beleć, Gąska, Ślepecki, Krupa – Kowalski (46’ Fryzel), Bednarz, Starodębski (65’ Ilmak), Durda – Dworzyński, Kobeluch

Żółte kartki: Starodębski, Gąska, Beleć, Ilmak, Ślepecki

Czerwona kartka: Kulig

Trener: Paweł Ślepecki