Przegrane derby.

W przedostatniej kolejce Włókniarz nie zdołał przywieźć punktów z Branic przegrywając spotkanie derbowe.

Pierwsza połowa to bardzo dobry okres gry naszego zespołu. Defensywa nie pozwalała przeciwnikowi na wiele, a ofensywa nękała obrońców Orła. Po zagraniu Czerepaka w świetnej sytuacji znalazł się Podstawka, jednak po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku. Wynik meczu mógł także otworzyć Fryzel, który uderzył głową w boczną siatkę.

Po przerwie w 52’ strzał Fryzla i piłka po rykoszecie wpada do siatki. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia, ponieważ w 60’ Klembara po zamieszaniu w polu karnym zdobywa kontrowersyjną bramkę. Ten sam zawodnik w 68’ po rzucie rożnym wyprowadza Orzeł na prowadzenie. Włókniarz się odkrył i w 77’ Klembara po kontrze ustrzela hattrick i zamyka ten mecz. Włókniarz przegrał derby i co gorsza spadł na 14 miejsce. W ostatniej kolejce podejmie Racławice Śląskie przy ul. Sportowej. Tylko wygrana gwarantuje skok w ligowej tabeli.

Orzeł Branice – Włókniarz Kietrz 3:1 (0:0)

Bramki: 52’ Fryzel, 60’ Klembara, 66’ Klembara, 77’ Klembara

Skład: Ilmak – M.Lechoszest, Gąska, Beleć – Starodębski, Czerepak, Krupa (73’ D.Lechoszest), Zapotoczny, Żurawik – Fryzel, Podstawka (73’ Dworzyński)

Żółte kartki: M.Lechoszest, Ilmak, Kulig, Zapotoczny, Podstawka, Czerepak