Sparingowe przełamanie i wygrana z Brzeziem.

W meczu rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wodzisławiu Śląskim GLKS Kietrz odniósł pierwsze sparingowe zwycięstwo pokonując LKS Brzezie.

Tym razem rywal był niżej notowany (klasa A), a GLKS od początku miał sporą przewagę w posiadaniu piłki. W pierwszej połowie rywal nie zmusił Kozakiewicza do interwencji. Z kolei kietrzanie raz po raz dochodzili do sytuacji strzeleckich. Pierwszą z nich wykorzystał Durda, który w zamieszaniu podbramkowym znalazł się tam gdzie powinien i wyprowadził GLKS na prowadzenie. Chwilę później po dośrodkowaniu Cieślaka, swoją sytuację miał Zapotoczny, który strzałem głową nie zdołał pokonać golkipera rywali Dzierżę, byłego zawodnika GLKS Kietrz. Kolejna okazja bramkowa zakończyła się podwyższeniem prowadzenia. Po podaniu Kuliga, szansy na zdobycie bramki nie zmarnował Żurawik, którego mocny strzał pod poprzeczkę był nie do obrony. Przed przerwą groźnie z rzutu wolnego wykonywanego z ok. 20m uderzał Durda, jednak Dzierża nie dał się pokonać. Do przerwy prowadzenie GLKSu 2:0.

Po przerwie trener Makarski dał pograć zmiennikom. Rywale zaatakowali większą ilością zawodników i doszli do dwóch sytuacji. Jedną z nich wykorzystali. Niepotrzebny drybling Cieślaka sprawił, że w sytuacji sam na sam z Kozakiewiczem znalazł się napastnik z Brzezia, nasz golkiper wybronił strzał, jednak przy dobitce nie miał już szans. Nasi zawodnicy odpowiedzieli bramką Zapotocznego zdobytą strzałem lewą nogą zza pola karnego. W trakcie drugiej połowy chwilami graliśmy w osłabieniu. Tradycyjnie w polemikę z arbitrem wdarł się Kulig, który początkowo został ukarany karą minutową, a po chwili odesłany do szatni przez sędziego. GLKS w pełni zasłużenie wygrywa z LKS Brzezie 3:1.

Już w najbliższą środę (2.03 godz. 19.00) zagramy kolejny kontrolny mecz. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna FC Pilszcz, a spotkanie zostanie rozegrane w czeskiej miejscowości Kravare przy kompleksie Buly Arena.

GLKS Kietrz – LKS Brzezie 3:1 (2:0)

Bramki: Durda, Żurawik, Zapotoczny

Skład: Kozakiewicz – Bednarz, Cieślak, Żurawik, Krupa (M.Lechoszest) – Beleć (Krzanicki), Kulig, Czerepak (Lechoszest), Durda (Kacprzak) – Zapotoczny, Dworzyński (Fryzel)

Nieobecni: Posacki, Podstawka, Starodębski, Szybik, Gąska