Włókniarz wciąż niepokonany.

W V kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej Włókniarz Kietrz po zaciętym i trzymającym w napięciu do ostatniego gwizdka spotkaniu zremisował z liderem tabeli GKS Głuchołazy.

Pierwsza stworzona przez Włókniarz sytuacja zakończyła się bramką. W 10’ Ilmak wymanewrował obrońcę gospodarzy wrzucił na pierwszy słupek do niepilnowanego Bednarza, który dołożył nogę i wyprowadził nas na prowadzenie. Mogliśmy podwyższyć prowadzenie, jednak Durda po dobrym dryblingu zwlekał ze strzałem i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Gospodarze zaskoczeni takim przebiegiem meczu doszli do słowa po 25 minutach gry i zaczęli mocno atakować. W 28’ po centrze z prawej strony wyrównał Malyk. W 40’ ten sam zawodnik uderzył z 16 metra, a piłka przełamała ręce Maleszewskiego i wpadła do siatki. Do przerwy prowadzili gospodarze, bo Włókniarz po bardzo dobrych 25’ oddał pole gry i został za to skarcony.

Na szczęście drugą odsłonę gry zaczęliśmy skoncentrowani, a przeciwnik miał spore problemy z zawiązaniem akcji ofensywnej. W 56’ po podaniu Bednarza piłka trafia do Durdy, który uderzeniem prawą nogą po krótkim rogu doprowadza do wyrównania. W 66’ gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym sprokurowanym przez naszego bramkarza, który nie trafił czysto w piłkę. Włókniarz nie poddawał się i zaciekle dążył do zdobycia trzeciej bramki. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znalazł się Gąska, jednak przy pierwszej próbie i strzale głową przeniósł piłkę nad poprzeczką, a druga okazja została zaprzepaszczona przez niedokładne przyjęcie. Mecz zbliżał się ku końcowi, a na zegarze wybiła 90’. Durda zagrał prostopadłą piłkę do D.Lechoszesta, a ten z zimną krwią wykorzystał szansę strzelając obok interweniującego bramkarza. W 93’ byliśmy blisko zdobycia zwycięskiej bramki. Po centrze Belecia i uderzeniu Kobelucha piłka po intuicyjnej interwencji gokipera z Głuchołaz o centymetry minęła słupek. Ostatecznie po sporych emocjach w końcówce Włókniarz przywozi cenny punkt z terenu lidera i pozostaje niepokonany.

GKS Głuchołazy – Włókniarz Kietrz 3:3 (2:1)

Bramki: 10’ Bednarz, 28’ Malyk, 40’ Malyk, 56’ Durda, 66’ Gancarz, 90’ D.Lechoszest

Skład: Maleszewski – Beleć, Gąska, Ślepecki, Krupa – Ilmak (46’ Fryzel), Bednarz, Starodębski (80’ Kowalski), D.Lechoszest – Durda, Kobeluch

Żółte kartki: D.Lechoszest, Kulig, Starodębski