Zapowiedź: GLKS Kietrz - LZS Racławiczki

W ramach X kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz podejmie na stadionie przy ul. Sportowej 1 zespół LZS Racławiczki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 17.10.2015. Początek spotkania o godz. 15.00.

Rozgrywki ligi okręgowej 2015/2016 są dla LZSu Racławiczki drugim sezonem na tym szczeblu. Zespół ten uzyskał awans z klasy A w sezonie 2013/2014. Poprzednie rozgrywki zawodnicy z Racławiczek zakończyli na 10 miejscu gromadząc 34 pkt. w 30 rozegranych spotkaniach. W sezonie 2014/2015 GLKS Kietrz w pierwszym meczu rozegranym w Racławiczkach uległ miejscowym 0:2. W rundzie wiosennej nasi zawodnicy wzięli srogi rewanż na rywalach zwyciężając 6:0. Obecnie LZS Racławiczki zdobyły 9 pkt. w dziewięciu dotychczas rozegranych kolejkach i plasują się w tabeli na 12 miejscu, tuż nad strefą spadkową. Nasza drużyna zajmuje na ten moment 5 miejsce z dorobkiem 16 pkt. i do czwartego w tabeli Orła traci zaledwie jedno „oczko”. Hitem tej serii gier jest mecz Polonia Nysa – Orzeł Źlinice. Pokonując w sobotę zespół z Racławiczek GLKS przybliży się punktowo do jednej z tych drużyn.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Przyworach morale zespołu się poprawiły i w przypadku sobotniego spotkania celem jest zwycięstwo i pogoń za czołówką. Ze względu na wyjazd nie wystąpi w tym meczu Bednarz, a pod znakiem zapytania stoi występ Gąski. Do dyspozycji trenera będzie za to kontuzjowany dłuższy czas Lechoszest. Zapraszamy wszystkich kibiców na Sportową 1!