Zapowiedź: GLKS Kietrz - LZS Ścinawa Nyska

W ramach XII kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz podejmie na stadionie przy ul. Sportowej 1 zespół LZS Ścinawa Nyska. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 31.10.2015. Początek spotkania o godz. 13.00.

Drużyna ze Ścinawy Nyskiej to beniaminek sezonu 2015/2016. Przez ostatnią dekadę zespół ten występował na poziomie klasy A. Przełomowe okazały się rozgrywki 2014/2015, gdzie Ścinawa w 26 spotkaniach klasy A zgromadziła 63 pkt. Identyczną ilość punktów zgromadzili drudzy w tabeli Czarni Korfantów, jednak o awansie piłkarzy ze Ścinawy przesądził korzystniejszy bilans w bezpośrednich pojedynkach. Obecny sezon Ścinawa Nyska, jak do tej pory nie może zaliczyć do udanych. Zespół zgromadził zaledwie 1 pkt. po 11 rozegranych kolejkach i zamyka ligową tabelę. W ubiegłym tygodniu Ścinawa gościła KS Krapkowice. Mecz zakończył się okazałym zwycięstwem gości 5:1.

Nikt z zawodników GLKSu nie lekceważy przeciwnika, jednak zwycięstwo w tym spotkaniu wydaje się obowiązkiem. Wygrana być może pozwoli zbliżyć się do drugiego w tabeli Orła Źlinice, który zagra w Branicach z miejscowym Orłem. W sobotę nie wystąpi pauzujący za nadmiar żółtych kartek Żurawik oraz kontuzjowani Krupa i Kacprzak. Liczymy na dobrą frekwencję i głośny doping kibiców!