Zapowiedź: Racławia Racławice Śląskie - GLKS Kietrz

W XI kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz uda się do Racławic Śląskich, gdzie rozegra mecz z miejscową Racławią. Mecz odbędzie się w sobotę 24.10.2015 r. Początek spotkania o godz. 14.30.

Zespół Racławia Racławice Śląskie na przestrzeni ostatniej dekady występował głównie w lidze okręgowej, a były to lata 2006-2014. Przełomowym okazał się sezon 2013/2014 kiedy to Racłavia awansowała do Saltex IV ligi opolskiej. Niestety w rozgrywkach IV ligi drużyna z Racławic Śląskich zdobyła zaledwie 33 pkt. po 34 rozegranych kolejkach, co wiązało się ze spadkiem i ponowną grą na szczeblu „okręgówki”. Historia pojedynków pomiędzy Kietrzem a Racławicami Śląskimi sprowadza się jedynie do dwóch spotkań sezonu 2006/2007. Na stadionie w Kietrzu zwyciężył Włókniarz 4:2. Racławia zrewanżowała się wygrywając w Racławicach Śląskich 3:1. Obecnie zespół Racławii z dorobkiem 14 pkt. po 10 rozegranych meczach plasuje się w tabeli na 8 miejscu. W ostatniej ligowej kolejce Racławia nie przeciwstawiła się liderowi rozgrywek, przegrywając w Krapkowicach 0:4. GLKS czeka jednak ciężka przeprawa, gdyż drużyna z Racławic Śląskich to zespół własnego boiska. Gospodarze sobotniej potyczki są jak do tej pory niepokonani u siebie.

Trener Tomasz Makarski powinien mieć do dyspozycji niemal całą kadrę. Nie wystąpi jedynie kontuzjowany po ostatnim meczu Krupa oraz przebywający w dalszym ciągu za granicą Cieślak, który prawdopodobnie w tej rundzie już nie zagra.