Zapowiedź: Racławia Racławice Śląskie - GLKS Włókniarz Kietrz

Na zakończenie rundy jesiennej GLKS Włókniarz Kietrz uda się do Racławic Śląskich, gdzie zmierzy się z miejscową Racławią. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19.11.2016r. Początek spotkania o godz. 13.00.

Końcówka rundy w wykonaniu Włókniarza nie należy do najlepszych. O ile porażki ze Spartą Paczków i Porawiem Większyce można tłumaczyć dyspozycją i klasą przeciwnika, tak straty punktów z Racławiczkami i Branicami już nie. Były to zespoły niżej notowane, w których nasi zawodnicy byli faworytami. W sobotnim spotkaniu będzie podobnie. Racławia zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli i tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu nie znajduje się w strefie spadkowej. Starcie z Orłem Branice pokazało, że miejsce w tabeli nie do końca odzwierciedla aktualną dyspozycję drużyny. Włókniarz zagrał poniżej oczekiwań i jeśli zagra na podobnym poziomie co przed tygodniem, to o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Wszyscy w klubie zdają sobie sprawę, że wygrana z Racławią pozwoli doskoczyć do czołówki i zająć miejsce tuż za plecami drużyn aspirujących do awansu. Motywacji na pewno nie braknie, oby przełożyło się to na zdecydowanie lepszą grę. Poprzedni mecz Włókniarza w Racławicach zakończył się zwycięstwem 2:1, z kolei wiosną tego roku na stadionie w Kietrzu padł remis 2:2.

W jutrzejszym meczu nie wystąpią odbywający cały czas karencję za czerwone kartki Beleć i Krzanicki. Liczymy na pozytywne zakończenie rundy a zarazem wygraną w ostatnim oficjalnym spotkaniu Włókniarza w tym roku.