Przywory rozstrzelane. Pewne punkty GLKSu.

W XXIV kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz nie dał najmniejszych szans drużynie GKS Piomar Tarnów Przywory i zainkasował trzy punkty.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla GLKSu, gdyż już w 4’ obejmujemy prowadzenie. Po strzale Durdy zza pola karnego piłkę do boku paruje bramkarz gości, dopada do niej Czerepak i zagrywa wzdłuż pola karnego, a formalności dopełnia Gąska strzałem do pustej bramki. Nasi zawodnicy nie poprzestali na tym i cały czas napierali na gości, którzy mieli spore problemy z wyprowadzeniem ataku. Po podaniu Zapotocznego w dobrej sytuacji do zdobycia drugiego gola znalazł się Dworzyński, który próbował przelobować bramkarza, ale uderzył za mocno i piłka przeleciała nad poprzeczką. W 26’ zachował jednak więcej zimnej krwi i podwyższył wynik spotkania po indywidualnej akcji, a golkiper przyjezdnych po tym strzale odprowadził piłkę wzrokiem. Chwilę później Dworzyński zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zapotocznego uderza głową, a bramkarz z Przywor ponownie nie miał nic do powiedzenia. Bramkę zdobył także Durda, jednak sędzia w tej sytuacji pokazał spalonego. Goście w pierwszej odsłonie mieli jedną wartą odnotowania sytuację, jednak ich pomocnik za daleko wypuścił sobie piłkę, a w porę z interwencją zdążył Kozakiewicz. Do przerwy wysokie prowadzenie GLKSu 3:0

Zadowoleni z wyniku wyszliśmy na drugą połowę rozluźnieni i nie do końca skoncentrowani, przez co i gra nie wyglądała już tak dobrze. Rywale w przeciągu 5 minut stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje bramkowe w których ich napastnik stawał „oko w oko” z Kozakiewiczem. W obu tych sytuacjach nasz bramkarz pokazał, że dobrze zna się na swoim fachu i nie dał się pokonać. W 68’ Dworzyński wrzuca w pole karne wprost do rąk bramkarza, ten popełnia fatalny błąd i wypuszcza futbolówkę, a pomyłkę wykorzystuje Beleć strzelając z bliska do pustej bramki. Do końca spotkania niewiele się działo, a ostateczny wynik 4:0 odzwierciedla przewagę GLKSu w tym meczu.

GLKS Kietrz – GKS Piomar Tarnów Przywory 4:0 (3:0)

Bramki: 4’ Gąska, 25’ Dworzyński, 30’ Dworzyński, 68’ Beleć,

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Gąska, M.Lechoszest – Fryzel (48’ Krupa), Beleć (73’ Krzanicki), Starodębski, Czerepak, Zapotoczny – Dworzyński, Durda

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: M.Lechoszest