Punkt przywieziony ze Strzelec Opolskich!

W wyjazdowym meczu V kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz podzielił się punktami z Piastem Strzelce Opolskie.

Piłkarze GLKSu dość nerwowo weszli w mecz oddając pole gry gospodarzom. Piast prowadził grę, a nasi zawodnicy po przejęciu piłki zbyt łatwo jej się pozbywali. W pierwszym kwadransie gry gospodarze stworzyli dwie groźne sytuacje. Przy pierwszej sytuacji gości uratował słupek, jednak kolejna akcja z 15’ przyniosła bramkę. W polu karnym niefortunnie poślizgnął się Kulig, nie zdołał zatrzymać napastnika Piasta, a ten płaskim strzałem przy słupku nie daje szans Kozakiewiczowi. Na szczęście szybko odpowiedzieli kietrzanie. W 20’ na indywidualną akcję zdecydował się Starodębski, minął obrońcę gospodarzy i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Niestety w 25’ Piast ponownie wychodzi na prowadzenie. Po wrzutce z prawej strony niepewnie na przedpolu interweniuje Kozakiewicz, piłka trafia do pomocnika ze Strzelec Opolskich, który oddaje strzał. Nasz bramkarz wybronił to uderzenie, jednak przy dobitce głową napastnika był bezradny. Do przerwy bez zmian, prowadzenie gospodarzy 2:1.

Po raz kolejny nasz zespół wychodzi na drugą połowę w lepszej dyspozycji. Tuż po przerwie świetną okazję na wyrównanie ma Durda , który po prostopadłym podaniu Zapotocznego znalazł się w sytuacji na sam, jednak przestrzelił. Po chwili szansę na podwyższenie ma Piast. Po faulu w polu karnym Gąski, sędzia dyktuje jedenastkę. Ostatecznie bramka nie pada, gdyż Kozakiewicz nie dał się pokonać i wybronił już drugiego karnego w tej rundzie. Ta sytuacja podziałała na naszą drużynę, która w 64’ doprowadza do wyrównania. Z lewej strony na rajd zdecydował się Fryzel, minął obrońcę i strzałem ze skraju pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później swoją kolejną szansę miał Durda, tym razem trafił w światło bramki, jednak bramkarz Piasta poradził sobie z tym strzałem. W końcówce okazję miał jeszcze rezerwowy Beleć, który nie trafił czysto w piłkę i znów górą był bramkarz. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i GLKS Kietrz zdobywa punkt na ciężkim terenie z solidnym przeciwnikiem, który ma aspiracje na awans.

Piast Strzelce Opolskie - GLKS Kietrz 2:2 (2:1)

Bramki: 15’ Szopa, 20’ Starodębski, 25’ Kruppa, 64' Fryzel

Skład: Kozakiewicz - Bednarz,Posacki, Gąska - Fryzel (80' Kacprzak), Krupa (55' Beleć), Starodębski, Czerepak, Kulig (70’ Podstawka) - Zapotoczny, Durda

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Durda, Czerepak