GLKS odpada z pucharu po zaciętej walce.

GLKS Kietrz mimo prowadzenia do przerwy ostatecznie przegrywa spotkanie z Ruchem Zdzieszowice i odpada z Pucharu Polski okręgu Opole.

Zdając sobie sprawę jakimi umiejętnościami dysponuje drużyna ze Zdzieszowic, zawodnicy GLKSu wyszli defensywnym ustawieniem na ten mecz. W wyniku tego to goście częściej byli przy piłce i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Zaporą nie do przejścia okazał się jednak Kozakiewicz, który w pierwszych dwóch kwadransach gry świetnie zachował się w trzech sytuacjach i nie dopuścił do utraty bramki. Prowadzący grę Ruch w 34’ nadział się na kontrę gospodarzy. Po znakomitym podaniu Zapotocznego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znajduje się Durda i precyzyjnym lobem zdobywa gola. Przed przerwą swoją szansę miał jeszcze Lechoszest, ale jego strzał bramkarz gości sparował na rzut rożny. Do przerwy sensacyjne prowadzenie GLKS Kietrz 1:0.

Po przerwie przebieg meczu nie uległ zmianie. W dalszym ciągu grę prowadził zespół Ruchu Zdzieszowice, jednak skutecznie bronili się nasi zawodnicy. Niestety uporczywie dążący do wyrównania goście dopięli swego w 70’. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka mija Kozakiewicza, a do pustej bramki kieruje ją Polak. W 84’ minucie sędzia odgwizduje rzut wolny przed polem karnym gospodarzy, lecz po chwili zmienia decyzje i dyktuje rzut karny. Strzelcem bramki ponownie Polak. W 86’ minucie po drugiej żółtej kartce z boiska wylatuje Zapotoczny. Nasi zawodnicy nie byli już w stanie zagrozić bramce Ruchu i ostatecznie przegrali to spotkanie. Niemniej dobra gra z tak mocnym przeciwnikiem napawa optymizmem przed sobotnim, derbowym spotkaniem z Orłem Branice.

GLKS Kietrz- MKS Ruch Zdzieszowice 1:2 (1:0)

Bramki: 34' Durda, 70' Polak, 84' Polak

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Kulig, Gąska - Posacki, Zapotoczny, Starodębski (55' Fryzel), Czerepak, Krupa (80' Krzanicki) - Lechoszest (68' Beleć), Durda (83' Dworzyński)

Żółte kartki: Kulig, Starodębski, Czerepak, Zapotoczny 2 (61' i 86')