Inauguracja sezonu: GLKS Kietrz - LZS Walce

W sobotę 13.08.2016 o godz. 17.00 GLKS Kietrz zainauguruje rozgrywki ligowe 2016/2017. Przeciwnikiem będzie drużyna LZS Walce, a spotkanie zostanie rozegrane w ramach grupy II opolskiej ligi okręgowej.

Dla zespołu z Walec rozpoczynający się sezon będzie jedenastym z rzędu na szczeblu ligi okręgowej. Goście sobotniego pojedynku zakończony przed dwoma miesiącami sezon 2015/2016 zakończyli na 7 miejscu w tabeli z dorobkiem 42 pkt. Walczanie świetnie spisywali się na swoim boisku, gdzie ugrali aż 31 pkt. Gorzej było w delegacjach, skąd przywieźli ledwie 11 pkt. GLKS nie najlepiej wspomina pojedynki z LZS Walce. Jesienią 2015 roku przegraliśmy na wyjeździe, a na wiosnę 2016 przy Sportowej 1 obie drużyny podzieliły się punktami.

Nie mamy informacji co do przetasowań kadrowych sobotniego przeciwnika. GLKS opuściło dwóch zawodników podstawowego składu, czyli Durda i Czerepak. Do drużyny dołączyli za to Podstawka, który z powodzeniem występował w naszym klubie w rundzie jesiennej poprzednich rozgrywek oraz Haszler i Ilmak (w przeszłości zawodnicy Włókniarza Kietrz). Miejmy nadzieję, że te roszady nie spowodują obniżenia poziomu sportowego, a sezon ligowy rozpoczniemy zwycięstwem.