Remisowy początek.

W meczu I kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz podzielił się punktami z drużyną LZS Walce.

Początek spotkania należał do GLKSu. Już w pierwszej sytuacji bramkowej zdobywamy gola. W 2’ gry Dworzyński zdecydował się na strzał zza pola karnego, który wylądował w okienku bramki gości. Po objęciu prowadzenia nasi zawodnicy cofnęli się na swoją połowę, a goście coraz śmielej atakowali na bramkę strzeżoną przez Kozakiewicza. W 10’ przyjezdni wykonują z pozoru niegroźny rzut wolny na wysokości środka boiska. Długa i wysoka centra wydaje się być prosta do złapania przez naszego bramkarza. Niestety mocne słońce sprawiło, że Kozakiewicz nie poradził sobie z tym dośrodkowaniem, a goście w dość kuriozalny sposób doprowadzają do wyrównania. Do końca pierwszej połowy to Walce nacierały na bramkę GLKSu, który nie potrafił zawiązać składnej akcji i zagrozić przeciwnikowi. Na nasze szczęście skuteczność zawodziła u rywali, przez co do szatni schodziliśmy z wynikiem 1:1.

Drugą odsłonę meczu lepiej zaczęli Walczanie, którzy swoją przewagę udokumentowali bramką w 56’. Dośrodkowanie z rzutu rożnego spada na głowę pomocnika gości, który nie daje szans Kozakiewiczowi. Mając korzystny rezultat, zespół z Walec umiejętnie bronił się przed atakami gospodarzy. Dobrym posunięciem trenera Makarskiego było wprowadzenie Fryzla, który dochodził do sytuacji bramkowych. Najpierw po zagraniu Bednarza uderzył wprost w golkipera przyjezdnych, a chwilę później jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce. Kiedy wydawało się, że GLKS przegra na inaugurację, z pomocą przyszedł obrońca rywali, który zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia główny nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Starodębski. Po chwili GLKS mógł zdobyć zwycięskiego gola. Piłkę meczową po podaniu Zapotocznego miał Bednarz, jednak jego strzał sparował na rzut rożny bramkarz LZSu Walce. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, co w ostatecznym rozrachunku bardziej cieszy gospodarzy.

GLKS Kietrz – LZS Walce 2:2 (1:1)

Bramki: 2’ Dworzyńśki, 10’ Stoklossa, 56’ Kozłowski, 91’ Starodębski (k)

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Kulig, Haszler – Gawroński, M.Starodębski, Beleć (65’ Ilmak), Starodębski, Zapotoczny – Podstawka (52’ Fryzel), Dworzyński

Żółte kartki: Fryzel 2, Kulig, Starodębski