Bez punktów z Niezdrowic.

W II kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz przegrał swoje pierwsze wyjazdowe spotkanie w Niezdrowicach z miejscowym Naprzodem.

Gospodarze w przeciwieństwie do Włókniarza lekko wzmocnili kadrę, w związku z czym ciężko było wskazać faworyta tego starcia. Potwierdziły to pierwsze minuty meczu. Żadna ze stron nie zyskała większej przewagi i nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji. Tak było do 22’, kiedy to Naprzód przeprowadził akcję bramkową. Po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska napastnik, a zarazem kapitan gospodarzy ubiegł naszego stopera i strzałem z powietrza pokonał Kozakiewicza. Zawodnicy Włókniarza pozytywnie zareagowali na stratę gola i od razu zabrali się za odrabianie strat. Już po chwili w znakomitej sytuacji znalazł się Fryzel, który po prostopadłym podaniu Zapotocznego znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak za długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Na szczęście kolejna akcja przyniosła wyrównanie. Ponownie zagrywa Zapotoczny, tym razem z lewej strony wzdłuż pola karnego, a Podstawka zakończył atak strzałem do pustej bramki. Przed przerwą Fryzel powinien wyprowadzić gości na prowadzenie, jednak po centrze Zapotocznego uderzył głową nad poprzeczką.

Końcówka pierwszej odsłony dawała nadzieję, że to Włókniarz przejmie kontrolę nad grą w drugiej połowie. Niestety to gospodarze lepiej prezentowali się po przerwie. Co prawda niewiele z tego wynikało, jednak martwiło przede wszystkim to, że nasza drużyna nie potrafiła zawiązać składnej akcji. W 76’ prosta strata w środku pola sprawiła, że Naprzód wyprowadził kontratak, a Knopik znalazł się sytuacji sam na sam z Kozakiewiczem i ponownie go pokonał. Chwilę później pada bramka na 3:1, która kończy emocje w tym spotkaniu. Włókniarz nie potrafił się odgryźć i poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie.

Naprzód Niezdrowice - GLKS Włókniarz Kietrz 3:1 (1:1)

Bramki: 23’ Knopik, 36’ Podstawka, 76’ Knopik, 78’ Wanke

Skład: Kozakiewicz – Piasny (78' M.Starodębski), Bednarz, Gaska, Krupa – Beleć, Starodębski, Kulig, Zapotoczny – Fryzel (72' Ilmak), Podstawka

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Zapotoczny