Lider niestraszny Włókniarzowi.

W VII kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz pokonał na własnym boisku lidera rozgrywek, zespół GKS Piomar Tarnów Przywory.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Włókniarza, gdyż już w 6’ obejmujemy prowadzenie. Po prostopadłym zagraniu Dworzyńskiego piłka trafia do Krzanickiego, który pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Po zdobytym golu obraz gry się wyrównał, a obie ekipy nie miały pomysłu na sforsowanie defensywy. W 28’ na indywidualną akcję zdecydował się Dworzyński, wbiegł z piłką w pole karne i został sfaulowany przez obrońcę Piomaru. Sędzia główny nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Starodębski i nie pomylił się. Przed przerwą Zapotoczny mógł podwyższyć na 3:0, jednak jego strzał zza pola karnego nieznacznie minął słupek bramki.

Piomar nie mając nic do stracenia wyszedł ofensywnie usposobiony na drugą połowę. Goście mocno naciskali na gospodarzy przez co gra toczyła się na połowie Włókniarza. Na szczęście dobrze tego dnia wyglądała nasza defensywa, stąd przyjezdni nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji. Obraz gry zmienił się w 75’, kiedy to zawodnik Piomaru dostaje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska. Rywale nie cofnęli się do defensywy przez co Włókniarz miał sporo sytuacji po odbiorze piłki. Pierwszą zmarnował Dworzyński, który po podaniu Belecia wyszedł „sam na sam” z golkiperem gości, jednak uderzył prosto w niego. Chwilę później w identycznej sytuacji znalazł się Fryzel, strzelił jednak nad poprzeczką. Ostatecznie wygrywamy ten mecz 2:0, choć przeciwnik momentami stawiały trudne warunki. Włókniarz potwierdził, że na swoim terenie, przy wsparciu kibiców jest zespołem, który praktycznie nie przegrywa. Obecnie seria meczów bez porażki przy Sportowej 1 w Kietrzu wynosi 11 spotkań.

GLKS Włókniarz Kietrz – GKS Piomar Tarnów Przywory 2:0 (2:0)

Bramki: 6’ Krzanicki, 28’ Starodębski (k)

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Gąska, Beleć – Krupa, Krzanicki (88’ M.Starodębski), Starodębski (83’ Haszler), Kulig, Zapotoczny – Dworzyński, Podstawka (55’ Fryzel)

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Zapotoczny, Beleć, Kulig