Lider pokonany!

W poprzedniej kolejce Włókniarz był bardzo blisko zdobycia trzech punktów w meczu derbowym z Orłem Branice. Kluczem do zwycięstwa w meczu z liderem miała być poprawa skuteczności.

Początek spotkania był wyrównany, obie ekipy skupiły się na zabezpieczeniu swojej bramki. Z czasem to gospodarze z Kietrza przejmowali inicjatywę w meczu. Goście nie przypominali drużyny, która jest liderem rozgrywek i ekipą aspirującą do awansu. W 32 minucie spotkania Dworzyński otrzymał świetne podanie na prawą stronę boiska, długo biegł z piłką po czym plasowanym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Włókniarz objął zasłużone prowadzenie.

Druga połowa meczu nie zmieniła obrazu gry. Pogoń była bezradna. Piłkarze z Kietrza byli dobrze zorganizowani i zasłużenie zdobyli trzy punkty. Warto dodać, że od 81 minuty meczu Kietrz grał w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę za faul otrzymał Kowalski.

Włókniarz Kietrz - Pogoń Prudnik 1:0 (1:0)

Bramka: 36' Dworzyński

Skład: Maleszewski – M.Lechoszest, Gąska, Bednarz, Krupa – D.Lechoszest (85’ Marcin Starodębski), Beleć, Kowalski, Durda – Dworzyński (90’ Kacprzak), Mendel (65' Fryzel)

Żółte kartki: Krupa, Fryzel