Ostatni domowy mecz zakończony zwycięstwem.

W XXIX kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz pokonał na własnym boisku drużynę Naprzodu Jemielnica.

Na finiszu sezonu 2015/2016 mamy spore problemy kadrowe. Po raz kolejny kadra na to spotkanie ograniczyła się do 12 zawodników. Pierwsza połowa do zapomnienia. Rywal co prawda, nie zmusił do żadnej interwencji stojącego w bramce Szybika, jednak gra w ataku pozostawiała wiele do życzenia. Słabo funkcjonowały przede wszystkim skrzydła, a sytuacji bramkowych nie odnotowano. Do przerwy bezbramkowy remis.

Dużo więcej emocji przyniosła druga odsłona meczu. W 58’ piłka dociera na lewe skrzydło do Zapotocznego, który zagrywa wychodzącemu na obieg Kuligowi, a ten podaje płasko wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Durdy i mamy 1:0 dla gospodarzy. Goście odpowiedzieli w 66’ golem z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Czerepaka. GLKS tuż po wyrównaniu Naprzodu mógł, a wręcz powinien wyjść na prowadzenie. Przy pierwszej okazji pomylił się Kulig, który z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później identycznie zachował się Czerepak, uderzając głową. W 83’ sędzia dyktuje jedenastkę po faulu na Zapotocznym. Pewnym wykonawcą okazał się Durda. W 88’ po prostopadłym podaniu Kuliga, sam na sam z bramkarzem staje Beleć i nie marnuje swojej szansy, podwyższając prowadzenie gospodarzy. W tym momencie graliśmy już w osłabieniu, gdyż dwie minuty wcześniej z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Czerepak. W doliczonym czasie gry Naprzód zdobył jeszcze bramkę kontaktową, jednak niewiele to zmieniło. Trzy punkty zostały w Kietrzu!

W zakładce Media>>>Galeria zdjęcia z meczu.

GLKS Kietrz – Naprzód Jemielnica 3:2 (0:0)

Bramki: 58’ Durda, 66’ Ibrom, 83’ Durda (k), 88’ Beleć, 91’ Ibrom

Skład: Szybik - Bednarz, Gąska, M.Lechoszest – Czerepak, Krupa, Beleć, Starodębski (46’ Kulig), Zapotoczny – Fryzel, Durda

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Czerepak 2