Podział punktów z Naprzodem

W meczu XVII kolejki grupy II ligi okręgowej Włókniarz Kietrz nie zdołał pokonać Naprzodu Niezdrowice, a oba zespoły podzieliły się punktami.

Świetnie rozpoczęło się to spotkanie dla naszych zawodników. W 9’ Lechoszest przedarł się na prawym skrzydle, dośrodkował w pole karne, a obrońca gości zatrzymał piłkę ręką. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się niezawodny jak dotąd Kulig. Nasza radość nie trwała długo, ponieważ w 14’ Naprzód wyrównał. Szybik zdołał sparować pierwsze uderzenie jednak przy dobitce Knopika nie miał szans. W 32’ rzut wolny dla Włókniarza z okolicy 18-20m. Do piłki podbiega Starodębski i ładnym uderzeniem nad murem pokonuje golkipera z Niezdrowic. Miejscowi mogli pójść za ciosem, gdyby dogranie z lewego skrzydła Zapotocznego wykorzystał Fryzel, który nie trafił czysto w piłkę. To się zemściło w 42’. Dośrodkowanie z prawego sektora boiska trafia do kompletnie niepilnowanego Szadego, który strzałem głową tuż przy słupku ponownie wyrównuje stan meczu. Przed przerwą swoją szansę miał jeszcze Dworzyński, jednak jego uderzenie z lewej nogi po krótkim rogu wybronił bramkarz Naprzodu. Do przerwy bramkowy remis 2:2.

W drugiej części gry oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Włókniarz mogł zdobyć zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry, jednak Podstawka po dośrodkowaniu z prawej strony boiska uderzył nad poprzeczką.

W zakładce Media >>> Galeria zdjęcia z meczu.

Włókniarz Kietrz – Naprzód Niezdrowice 2:2 (2:2)

Bramki: 9’ Kulig (k), 14’ Knopik, 32’ Starodębski, 42’ Szady

Skład: Szybik – Cieślak (46’ Bednarz), Gąska, Beleć (46’ M.Lechoszest) - Starodębski, Kulig, Czerepak, Zapotoczny, D.Lechoszest (73’ Krupa) - Dworzyński, Fryzel (46’ Podstawka)

Żółte kartki: Beleć

Trener: Tomasz Makarski