Powrót na tarczy.

W meczu, który był niewątpliwie hitem XI kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz nie zdołał przywieźć punktów z Paczkowa.

Znakomicie rozpoczęło się to spotkanie dla naszych zawodników, ponieważ już pierwsza stworzona w 12’ okazja zakończyła się bramką. Golkiper Sparty wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Dworzyńskiego, ten przytomnie odegrał do nadbiegającego Starodębskiego, który strzałem lewą nogą wyprowadza Włókniarz na prowadzenie. Gospodarze podrażnieni takim obrotem spraw zabrali się za odrabianie strat. Mieli przewagę w posiadaniu piłki, starali się grać skrzydłami, jednak nie potrafili przekuć tego w sytuacje bramkowe. Domagali się za to rzutów karnych za zagranie piłki ręką. Przed przerwą swoją okazję z rzutu wolnego miał jeszcze Zapotoczny, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Po 45’ gry prowadziliśmy ze Spartą 1:0.

Na drugą odsłonę meczu wychodzimy ustawieni defensywnie, z nastawieniem obrony wyniku. Niestety już po kwadransie gry Paczków doprowadza do remisu. Napastnik gospodarzy po przyjęciu piłki tyłem do bramki, wykonał szybki obrót i z półwoleja trafił w samo okienko strzelając pięknego gola. Sparta nie poprzestała na tym i wciąż szturmowała bramkę Kozakiewicza. W 79’ po płaskim podaniu z prawego sektora boiska, zawodnik miejscowych strzałem pięta pokonuje naszego bramkarza. W końcówce trener Makarski postawił wszystko na jedną kartę wprowadzając dwóch napastników, Fryzla i Podstawkę. W ostatniej minucie spotkania Sparta wyprowadza kontrę po której zdobywa bramkę na 3:1, a sędzia główny kończy ten mecz. Porażka sprawia, że Paczków zrównuje się z nami punktami i spycha nas na 2 lokatę, ze względu na lepszy bilans bramkowy.

W zakładce Media>>>Galeria zdjęcia z meczu.

Sparta Paczków – GLKS Włókniarz Kietrz 3:1 (0:1)

Bramki: 10’ Starodębski, 62’ Szwarga, 79’ Szwarga, 90’ Michaliszyn

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Gąska, Haszler (80’ Podstawka) – Kulig, Krupa, Beleć, Starodębski (80’ Fryzel), Zapotoczny – Krzanicki (55’ Katolik), Dworzyński

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Haszler