Przełamanie w Paczkowie!

W III kolejce gr. II ligi okręgowej Włókniarz Kietrz odniósł pierwsze zwycięstwo, nie dając szans miejscowej Sparcie Paczków.

Od pierwszej minuty to Włókniarz był stroną dominującą, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 12’ Trzeciak zagrywa do Gąski a ten płaskim strzałem po długim rogu wyprowadza nas na prowadzenie. W 17’ po uderzeniu Starodębskiego piłkę odbija golkiper gospodarzy, jednak pierwszy dopada do niej Dworzyński i podwyższa wynik spotkania. W 27’ po zagraniu Krupy obrońcom urywa się Dworzyński i strzela nie do obrony. Do przerwy zasłużone wysokie prowadzenie Włókniarza 3:0.

Tuż po przerwie wychodzimy na czterobramkowe prowadzenie. Z główką Bednarza bramkarz Sparty sobie poradził, jednak przy dobitce Gąski był bezradny. W 55’ Sparta zdobywa pierwszego gola po kapitalnym strzale z rzutu wolnego w samo „okienko” bramki strzeżonej przez Panicza. W 75’ Dworzyński wychodzi sam na sam z bramkarzem i spokojnym lobem kompletuje hattricka. Gospodarze tuż przed końcem zdobyli drugą bramkę pewnie egzekwując jedenastkę, jednak to Włókniarz odniósł bezsprzecznie zasłużone zwycięstwo.

Sparta Paczków - GLKS Włókniarz Kietrz 2:5 (0:3)

Bramki: 12’ Gąska, 17’ Dworzyński, 27’ Dworzyński, 50’ Gąska, 55’ Pawełek, 75’ Dworzyński, 89’ Michaliszyn

Skład: Panicz – Krupa, Muzyk, Bednarz, Beleć – Selera, Gąska, Starodębski Michał (82’ Starodębski Marcin), Czerepak, Trzeciak (52’ Fryzel) - Dworzyński (78’ Ilmak)

Żółte kartki: Panicz, Fryzel

Trener: Mirosław Pniewski