Przerwana niemoc

W XIX kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej Włókniarz Kietrz pokonał liderującego Piasta Strzelce Opolskie po emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego meczu.

Pierwszą groźna sytuację do strzelenia gola stworzyli goście. Po rzucie rożnym i główce Karabina piłkę z linii bramkowej wybił Gąska. Piast miał optyczną przewagę, jednak nie potrafił stworzyć czystych sytuacji bramkowych. Godny odnotowania był jedynie mocny strzał zza pola karnego, który wylądował na spojeniu bramki strzeżonej przez Szybika. Włókniarz stwarzał zagrożenie z prawej strony, gdzie niezwykle aktywny był D.Lechoszest. Miał dobrą okazję po podaniu Czerepaka, wbiegł z piłką w pole karne, jednak przegrał pojedynek z golkiperem Piasta. Do przerwy bezbramkowy remis.

Przerwa dobrze podziałała na naszych zawodników, gdyż od początku drugiej odsłony grali znacznie lepiej i nie pozwalali przeciwnikowi na wiele. W 50’ po prostopadłym podaniu Zapotocznego znakomitą okazję do zdobycia gola miał Dworzyński, jednak strzelił obok słupka. Nie minęła minuta , a po zagraniu Starodębskiego ponownie Dworzyński nie trafia w dogodnej pozycji. W 55’ znów Zapotoczny prostopadle do Dworzyńskiego, jednak kolejna szansa została zmarnowana. W końcu nadeszła 64’ Dworzyński po zagraniu D.Lechoszesta wpadł w pole karne, kiwnął bramkarza i zagrał wzdłuż pola karnego do Zapotocznego, który strzałem do pustej bramki dopełnił formalności. W 77’ kolejne prostopadłe podanie do Dworzyńskiego, tym razem autorstwa Kuliga. Podobnie jak w poprzednich sytuacjach piłka nie wpada do siatki, wędrując wysoko nad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje się zemściły w 78’. Korchut przedarł się prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, a tam kompletnie niepilnowany Chojnowski strzela głową doprowadzając do remisu. Kiedy wydawało się, że Włókniarz pomimo dobrej gry, znów nie zdobędzie kompletu punktów nadeszła akcja meczowa w doliczonym czasie gry. Wprowadzony kwadrans wcześniej Fryzel dostał podanie od Starodębskiego, podprowadził piłkę wzdłuż pola karnego i zdecydował się na strzał, który wylądował w samym okienku bramki gości. Dzięki temu Włókniarz w pięknym stylu zdobywa cenne 3 punkty z liderem i przerywa fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

W zakładce Media>>>Galeria zdjęcia z meczu.

Włókniarz Kietrz – Piast Strzelce Opolskie 2:1 (0:0)

Bramki: 64’ Zapotoczny, 78’ Chojnowski, 91’ Fryzel

Skład: Szybik – Beleć, Gąska, Bednarz – Starodębski, Kulig, Czerepak, Ilmak (87’ M.Lechoszest) D.Lechoszest – Dworzyński (78’ Fryzel), Zapotoczny

Żółte kartki: Czerepak