Trzy punkty zostają w Kietrzu! Hat-trick Durdy.

W II kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz pokonał zespół LZS Lisięcice.

Od samego początku inicjatywę w tym spotkaniu przejęli zawodnicy GLKSu. W 13’ pada pierwsza bramka dla gospodarzy. Z prawej strony dośrodkowuje Lechoszest a na raty gola zdobywa Durda. Kolejne minuty przebiegają pod dyktando kietrzan. Najpierw w dobrej sytuacji znalazł się Gąska, ale jego strzał głową obronił bramkarz gości. Następnie po świetnym podaniu Starodębskiego swoją szansę miał Durda, który po minięciu bramkarza z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Zepchnięci do defensywy goście mieli znakomitą okazje do wyrównania. W sytuacji sam na sam z Kozakiewiczem znalazł się Chałek, jednak nasz bramkarz wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Do przerwy skromne prowadzenie GLKSu 1:0.

Po przerwie w 53’ prowadzenie po dośrodkowaniu Fryzla podwyższa Durda. W 55’ minucie na boisku pojawia się nowy nabytek gospodarzy Podstawka i tuż po wejściu znajduje się w sytuacji sam na sam po prostopadłym podaniu Kuliga. Ostatecznie górą w tej akcji bramkarz z Lisięcic. GLKS atakował, ale znowu nadział się na kontrę, czego efektem był rzut karny dla gości. Do jedenastki podszedł Chałek, lecz jego uderzenie znakomicie wyłapał Kozakiewicz! W 72’ po niedokładnym wybiciu obrońcy z Lisięcic piłkę przejmuje Podstawka, podaje do Durdy a ten płaskim strzałem podwyższa na 3:0 i kompletuje hat-tricka. Po wejściu w 75’ na boisko swoją szansę w końcówce miał Kacprzak, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Na koniec okazji na czwartego gola nie wykorzystał Durda po zagraniu Czerepaka. GLKS Kietrz odnosi pewne zwycięstwo i lokuje się w środku tabeli ligi okręgowej.

GLKS Kietrz- LZS Lisięcice 3:0 (1:0)

Bramki: 13' Durda, 53' Durda, 72' Durda

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Kulig (65' Posacki), Gąska - Krzanicki (55' Podstawka), Zapotoczny (75' Kacprzak), Starodębski, Czerepak, Lechoszest (70' Beleć)- Fryzel, Durda