Zapowiedź: KS Krapkowice - GLKS Kietrz

W XIII kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz czeka wyjazdowe spotkanie w Krapkowicach. Mecz odbędzie się w sobotę 7.11.2015 r. Początek spotkania o godz. 13.00.

KS Krapkowice to klub powstały w wyniku fuzji dwóch krapkowickich klubów - Unii i Otmętu. Sezon 2015/2016 jest pierwszym, w którym zespół ten występuje pod tą nazwą. Większość zawodników, która grała w poprzednim sezonie w Unii Krapkowice, dziś występuje w KS Krapkowice. Rozgrywki 2014/2015 Unia zakończyła na najniższym stopniu podium, zdobywając 66 pkt. po 30 kolejkach. Mimo świetnego wyniku, nie udało się uzyskać awansu do IV ligi. Działacze z Krapkowic nie próżnowali w okresie letnim i do drużyny dołączyło kilku doświadczonych zawodników. Jak do tej pory wzmocnienia przekładają się na wynik, ponieważ KS Krapkowice z dorobkiem 30 pkt. jest liderem ligi okręgowej po 12 rozegranych kolejkach. W ostatniej serii gier krapkowiczanie dość nieoczekiwanie przegrali w Jemielnicy z Naprzodem 1:2. To pokazuje, że zespół ten jest do ogrania. Atutem gospodarzy będzie zapewne ich boisko, gdzie jak do tej pory nie stracili punktów. Nasza drużyna potrafiła jednak wygrać w Przyworach czy Racławicach Śląskich, a gospodarze tamtych spotkań byli także niepokonani.

Na sobotni mecz trener Makarski będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Do gry wraca pauzujący ostatnio za żółte kartki Żurawik. Naszych zawodników czeka ciężka przeprawa, celem jednak jest niewątpliwie przywiezienie punktów z Krapkowic.