Zapowiedź: LZS Racławiczki - GLKS Kietrz

W XXV kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz czeka wyjazdowe spotkanie z LZS Racławiczki. Mecz odbędzie się w sobotę 14.05.2016r. Początek spotkania o godz. 17.00.

Przed tygodniem GLKS pewnie i wysoko pokonał LZS Przywory co pozwala udać się w dobrych nastrojach do Racławiczek. Gospodarze sobotnich zawodów będą zapewne bardziej wymagającym przeciwnikiem. Pokazuje to tabela i forma rywala w rundzie wiosennej. LZS Racławiczki, podobnie jak nasi zawodnicy, na wiosnę uzbierały 16 pkt. To pozwoliło im zaliczyć spory skok w górę tabeli, a obecnie zajmują 7 miejsce z dorobkiem 35 pkt. Zespół ten potrafi odbierać punkty zespołom z góry tabeli, co pokazał wygrywając niedawno w Źlinicach 2:0. W Racławiczkach występuje najlepszy obecnie strzelec grupy II opolskiej ligi okręgowej Tomasz Żurek, który zanotował aż 26 trafień. Gospodarze przystąpią do jutrzejszego meczu po dotkliwej derbowej porażce 3:0 z KS Krapkowice. Z uwagi na bezpośrednie starcie Orła Źlinice z Polonią Nysa spotkanie z LZS Racławiczki może zbliżyć nas do czołówki. Warunek, a zarazem cel na ten mecz to przywiezienie trzech oczek.

Z meczu na mecz poprawia się nasza sytuacja kadrowa. Po odbyciu kary do gry wracają Kulig i Cieślak. Pod znakiem zapytania stoi występ Lechoszesta, a od dłuższego czasu za granicą przebywa Żurawik.