Strzelanina w Racławiczkach.

W meczu XXV kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz musiał uznać wyższość gospodarzy i przegrał wyjazdowe spotkanie z zespołem LZS Racławiczki.

Pierwsi okazje bramkową wykreowali gospodarze, jednak po strzale Żurka nogami świetnie interweniował Kozakiewicz. GLKS odpowiada prostopadłym podaniem Czerepaka do Durdy, ten oddaje strzał ze skraju pola karnego, a piłka mija słupek bramki. W 23’ Racławiczki obejmują prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego spada na głowę obrońcy, który mocnym uderzeniem nie dał szans naszemu bramkarzowi. Nasi zawodnicy mogli wyrównać za sprawą Czerepaka, który znalazł się w świetnej sytuacji do zdobycia gola, jednak golkiper z Racławiczek popisał się znakomitą interwencją. W 42’ GLKS dopiął swego i wyrównał stan meczu po pięknej bramce. Piłkę po wybiciu na 16 m od bramki przyjął Gąska i nie zastanawiając się długo oddał strzał, a futbolówka wylądowała w okienku bramki. Niestety w ostatniej akcji pierwszej połowy tracimy gola na 2:1. Pomocnik gospodarzy na wślizgu wpakował piłkę do naszej bramki.

Drugą połowa zaczęła się dobrze dla GLKSu. Przejęliśmy inicjatywę, a rywal cofnięty na swojej połowie bronił wyniku. Bliski szczęścia był Bednarz, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, tak było i tym razem. W 52’ po wrzutce z prawego sektora boiska fantastycznym strzałem popisał się zawodnik gospodarzy, który uderzeniem z woleja nie dał najmniejszych szans Kozakiewiczowi na obronę. W 67’ zdobywamy kontaktowego gola, a strzelcem bramki jest Durda. Nie dane nam było jednak zdobycie punktu w tym spotkaniu, co pokazała 73’ i gol na 4:2. Długi wykop obrońcy z Racławiczek spowodował, że napastnik gospodarzy znalazł się w stuprocentowej sytuacji, podał jednak do nieobstawionego kolegi, który strzałem do pustej bramki dopełnił formalności. W 80’ za sprawą Durdy i wykorzystanego karnego ponownie łapiemy kontakt z Racławiczkami, jednak nie zdołaliśmy wyrwać punktu gospodarzom. Poniżej video z meczu, nagrywane przez kibica LZS Racławiczki, a w zakładce Media >>> Galeria zdjęcia z meczu, tradycyjnie autorstwa Patrycji Matląg.

LZS Racławiczki - GLKS Kietrz 4:3 (2:1)

Bramki: 23' Kociurski, 42' Gąska, 45' Goreczka, 52’ Goreczka, 67’ Durda, 73’ Kynel, 80’ Durda (k)

Skład: Kozakiewicz – Bednarz (60’ M.Lechoszest), Cieślak, Gąska – Zapotoczny, Krupa (55’ Fryzel), Starodębski (63’ Kulig), Beleć (85’ Kacprzak) – Dworzyński, Durda

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Bednarz, Cieślak, Dworzyński