Niedosyt po Racławicach Śląskich.

W XXVI kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz nie zdołał pokonać przy Sportowej 1 zespołu Racławia Racławice Śląskie.

Goście od początku spotkania cofnęli się na swoją połowę i skomasowaną obroną próbowali odpierać ataki GLKSu. Niespodziewanie w 16’ zdobywają prowadzenie. Długie, krzyżowe podanie źle obliczył Lechoszest, a pomocnik gości przyjęciem na klatkę wyprowadził sobie piłkę do strzału. Uderzenie nie było czyste, jednak Kozakiewicz nie zachował się najlepiej i nie wybronił tego strzału. Kolejne minuty nie zmieniły obrazu gry, gospodarze grali atakiem pozycyjnym a Racławia głęboko się broniła i dodatkowo przedłużała grę na wszystkie możliwe sposoby. Do przerwy 0:1.

W drugiej połowie gra przebiega identycznie. Goście w 72’ oddają drugi celny strzał na bramkę Kozakiewicza, ten paruje strzał do boku, jednak przy dobitce jest bezradny. Konsternacja wśród zawodników i kibiców z Kietrza, bo Racławice prowadzą już 2:0. Podobnie jak w spotkaniu z Walcami, tak i teraz dopiero od stanu 0:2 kietrzanie zaczynają stwarzać sytuacje bramkowe. W 80’ dośrodkowanie Belecia na długi słupek, Zapotoczny zgrywa piłkę głową do Durdy, a ten strzałem do pustej zdobywa kontaktowego gola. Nie minęły dwie minuty, a po podaniu z prawej strony boiska Krzanickiego, w polu karnym nogę dostawia Fryzel i wyrównuje stan meczu! Tuż przed końcem gospodarze mają sytuację meczową, ponownie w roli głównej Fryzel, jednak jego strzał z 5 metrów wyblokował obrońca z Racławic. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.