Im mniej, tym lepiej.

W meczu XXVII kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz przywiózł komplet punktów ze Ścinawy Nyskiej.

Mecz rozgrywany był w środku tygodnia (25.06), stąd bardzo wąska kadra na to spotkanie, która liczyła ledwie 12 zawodników. Gospodarze zaskakują nas już w 7’, kiedy to po stracie Zapotocznego zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam z broniącym tego dnia Kuligiem. Nasz bramkarz był bez szans w tej sytuacji. Po zdobyciu gola Ścinawa nastawiła się typowo na grę z kontry. Boisko nie miało zbyt dużych wymiarów, co ułatwiało grę obronną gospodarzom. GLKS przeważał, ale czystych sytuacji bramkowych brakowało. Do przerwy sensacyjnie przegrywaliśmy 1:0, a dodatkowo miejscowi grali w osłabieniu od 34’ po wykluczeniu za dwie żółte kartki.

Po zmianie stron GLKS grając w przewadze nadal nie potrafił zawiązać klarownej sytuacji do zdobycia gola. Przełomowe okazał się okres gry między 61 a 65’. W 61’ po bezmyślnym zachowaniu i uderzeniu przeciwnika głową w twarz z boiska wylatuje Krzanicki. Dwie minuty później kopnięty przez przeciwnika Cieślak padając na murawę postanawia wziąć odwet i kopie go w nierozważny sposób, za co otrzymuje słuszną czerwoną kartkę. Na boisku zrobiło się luźniej, Ścinawa grała w 10ciu, GLKS w 9tkę. W 65’ Durda wykonuje rzut wolny, uderza mocno a piłką grzęźnie w okienku bramki. W 82’ po dośrodkowaniu w pole karne Zapotocznego golkiper gospodarzy piąstkuje futbolówkę, Bednarz zgrywą ją głową z powrotem w pole karne, a tam całą akcję kończy Gąska strzelając głową. Zawodnicy ze Ścinawy mieli znakomitą okazję na wyrównanie, jednak na posterunku był Kulig, który świetnie interweniował nogami. Gospodarzy dobija w 86’ Gąska, który zamyka dośrodkowanie Durdy i strzela do pustej bramki. Zadziwiające jest to, że GLKS zaczął stwarzać sytuacje bramkowe, gdy na boisku zostało 9ciu zawodników. Strzelił trzy bramki, a mógł dołożyć kolejne dwie, bo okazji nie brakowało.

LZS Ścinawa Nyska - GLKS Kietrz 1:3 (1:0)

Bramki: 7' Kamiński, 65' Durda, 82' Gąska, 86’ Gąska

Skład: Kulig – M.Lechoszest (75’ Bednarz), Cieślak, Gąska – Zapotoczny, Krupa, Czerepak, Beleć – Krzanicki, Dworzyński, Durda

Żółte kartki: Krzanicki, Gąska