Zapowiedź: LZS Walce - Włókniarz Kietrz

Na inaugurację zmagań w rundzie wiosennej Włókniarz Kietrz uda się do miejscowości Walce, by powalczyć o pierwsze ligowe punkty w 2017 roku. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 18 marca. Początek spotkania o godz. 15.00.

Obydwa zespoły sobotniego pojedynku zgromadziły jesienią solidarnie po 24 pkt. Włókniarz wyższą pozycję w tabeli zawdzięcza lepszemu bilansowi bramkowemu. W 1 kolejce tego sezonu na stadionie przy ul. Sportowej w Kietrzu padł remis 2:2, a punkt dla zawodników z Kietrza uratował w doliczonym czasie gry Starodębski, wykorzystując rzut karny. Gospodarze, czyli LZS Walce nie zwykli przegrywać na własnym boisku. W obecnych rozgrywkach pokonał ich jedynie Orzeł Branice. Ostatnie dwie potyczki pomiędzy zainteresowanymi w Walcach przedstawiają się następująco:

2014/2015 LZS Walce – Włókniarz Kietrz 1:2

2015/2016 LZS Walce – Włókniarz Kietrz 3:2

Pamiętamy, że końcówka rundy w wykonaniu naszych piłkarzy nie należała do najlepszych, stąd wygrana na inaugurację w Walcach byłaby dobrym prognostykiem na starcie piłkarskiej wiosny.

W jutrzejszym meczu nie wystąpią pauzujący za kartki Starodębski oraz Gąska i Dworzyński. Zagrają natomiast nowo sprowadzeni Czerepak i bracia Lechoszest.