Nieudany początek piłkarskiej wiosny.

Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek Włókniarz Kietrz nie sprostał zespołowi LZS Walce.

Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych, gdyż wiał bardzo silny i porywisty wiatr. Gospodarze już w 7’ obejmują prowadzenie. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska, piłka po rykoszecie trafia na 7 metr wprost nogi zawodnika miejscowych, których nie dał najmniejszych szans Szybikowi. Walce po bramce cofnęły się do defensywy i oddały grę Włókniarzowi. Niewiele jednak z tego wynikało, gdyż sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Godny odnotowania był jedynie strzał Fryzla głową, który minął słupek bramki. Do przerwy prowadzenie LZSu Walce 1:0.

Po przerwie identyczny scenariusz aż do 65’. Rzut rożny wykonują Walce, piłka na długi słupek, a tam niepilnowany Kozłowski strzela głową swoją drugą bramkę w tym meczu. Niespełna 3’ później fatalnie zachował się defensor gospodarzy, który próbując podać do swojego bramkarza, zagrał do Podstawki. Ten wykorzystał pomyłkę i zmniejszył straty. Kiedy wydawało się, że Włókniarz pójdzie za ciosem Walce zamknęły ten mecz trzecim golem. Błąd Belecia sprawił, że Mirga wyszedł sam na sam z Szybikiem i z zimną krwią wykorzystał tę szansę. Chwilę później znów mogliśmy złapać kontakt z miejscowymi. Dwójkowe rozegranie pomiędzy Fryzlem a Podstawką zakończyło się strzałem tego drugiego, lecz świetnie interweniował golkiper z Walec. Ostatecznie Włókniarz przegrał ten mecz 3:1.

LZS Walce – Włókniarz Kietrz 3:1 (1:0)

Bramki: 7’ Kozłowski, 65’ Kozłowski, 68’ Podstawka, 76’ Mirga

Skład: Szybik - Cieślak, Kulig, M.Lechoszest - Beleć, Czerepak, Zapotoczny, Krupa (75’ Krzanicki) - D.Lechoszest, Podstawka, Fryzel

Trener: Tomasz Makarski