Zapowiedź: Naprzód Jemielnica - GLKS Kietrz

W XIV kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz uda się do Jemielnicy, gdzie rozegra mecz z miejscowym Naprzodem. Mecz odbędzie się w sobotę 14.11.2015 r. Początek spotkania o godz. 13.00.

Naprzód Jemielnica to zespół który na przestrzeni ostatnich lat występował głównie na poziomie klasy B, a były to lata 2002-2011. W końcu w sezonie 2010/2011 Naprzód zdołał uzyskać awans do klasy A. Jemielniczanie poszli za ciosem i w sezonach 2011/2012 i 2012/2013 uzyskali awanse kolejno do ligi okręgowej i Saltex IV ligi. Na najwyższym wojewódzkim poziomie IV ligi Naprzód rozegrał zaledwie jeden sezon i powrócił do ligi okręgowej. W rozgrywkach 2014/2015 zespół ten występował w grupie I ligi okręgowej, przez co nie doszło do pojedynków z GLKSem. Drużyny grały jednak ze sobą na szczeblu IV ligi. Dwukrotnie zwycięsko z tych pojedynków wychodził GLKS w identycznym stosunku bramkowym 5:3. Obecnie zespół Naprzodu z dorobkiem 24 pkt. po 13 rozegranych meczach plasuje się w tabeli na 5 miejscu. W ostatniej serii gier jemielniczanie ograli na wyjeździe Naprzód Niezdrowice 2:0. Zespół Naprzodu Jemielnica legitymuje się bilansem 4 zwycięstw z rzędu, z kolei GLKS wygrał 5 ostatnich spotkań. Która z drużyn podtrzyma swoją passe, a może mecz zakończy się podziałem punktów? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w sobotę.

Kadra GLKSu na ten mecz przedstawia się identycznie jak na pojedynek z KS Krapkowice. Do drużyny być może dołączy wracający po kontuzji Krupa.