Zapowiedź: Orzeł Źlinice - GLKS Włókniarz Kietrz

W VI kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz czeka wyjazdowe spotkanie z Orłem Źlinice. Mecz odbędzie się w sobotę 17.09.2016r. Początek spotkania o godz. 16.00.

Zawodnicy Włókniarza po niezbyt udanym początku sezonu (remis i porażka) odnieśli trzy zwycięstwa, dzięki czemu dobili do ligowej czołówki. Już w sobotę czeka ich kolejny wyjazd, z wymagającym przeciwnikiem. Zespół Orła Źlinice poprzednie rozgrywki zakończył na 4 miejscu, tuż za Włókniarzem, co pokazuje, że potencjał i umiejętności obu drużyn są na zbliżonym poziomie. Źlinice podobnie jak Kietrz w przerwie letniej straciły najlepszego snajpera, Schichta przeniósł się do Gogolina. Orzeł w aktualnym sezonie gra w „kratkę”. Na inaugurację przegrał dotkliwie u siebie z Piastem Strzelce Op. 0:4, a przed tygodniem nieoczekiwaniem poległ w Karnkowie. Włókniarz nie najlepiej wspomina poprzednie starcia ze Źlinicami. W ubiegłym sezonie kietrzanie dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. W sobotę liczymy na przełamanie i przywiezione punkty z delegacji.

W sobotnim pojedynku w ekipie Włókniarza nie zagrają: Bednarz (wyjazd) oraz Żurawik i Cieślak, którzy po krótkim urlopie w kraju ponownie wyjechali na dłuższy czas za granicę.