Włókniarz z kolejną wygraną!

W meczu V kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz pokonał na własnym boisku beniaminka obecnych rozgrywek, zespół LKS Bodzanów.

Początek meczu to spokojna gra Włókniarza, utrzymywanie się przy piłce przy jednocześnie umiejętnym przesuwaniu i rozbijaniu ataków przez gości z Bodzanowa. W 20’ gospodarze mają znakomitą sytuację, aby otworzyć wynik tego spotkania. Po zagraniu Bednarza przed szansą stanął Podstawka, który zwlekał z oddaniem strzału, co pozwoliło bramkarzowi przyjezdnych skutecznie interweniować. Włókniarz poszedł za ciosem, czego efektem była bramka w 26’. Do prostopadłego podania Krupy, ponownie wyszedł Podstawka. Tym razem nasz napastnik strzelił pewnie obok bramkarza i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie i Włókniarz schodził do szatni prowadząc 1:0.

Świetnie zaczęliśmy drugą odsłonę meczu. W 47’ wprowadzony po przerwie Katolik wbiegł z piłką w pole karne, zagrał do nadbiegającego Podstawki, a ten podwyższył wynik spotkania i zapisał na swoje konto drugie trafienie. Goście z Bodzanowa nie zamierzali się poddać i wzięli się ostro za odrabianie strat. Efektem tego były dwie wyborne okazje, w których znakomitymi interwencjami popisał się Kozakiewicz. W 68’ sprawdza się stare piłkarskie porzekadło „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Po wymianie podań Bednarz zagrywa piłkę wzdłuż pola karnego, a całą akcję skutecznym strzałem kończy Dworzyński. Po chwili Włókniarz mógł zdobyć czwartego gola, jednak piłka po strzale Katolika wylądowała na poprzeczce. Bodzanów w końcówce meczu mógł jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, napastnik gości wyszedł sam na sam z naszym golkiperem, jednak tego dnia Kozakiewicz nie dał się pokonać. Włókniarz wygrywa 3:0, odnosi trzecie zwycięstwo z rzędu i wskakuje na 3 miejsce w tabeli. W zakładce Media>>>Galeria zdjęcia z meczu, autorstwa Patrycji Matląg.

GLKS Włókniarz Kietrz – LKS Bodzanów 3:0 (1:0)

Bramki: 26’ Podstawka, 47’ Podstawka, 68’ Dworzyński

Skład: Kozakiewicz – Bednarz, Kulig, Ilmak (46’ Haszler) – Kulig, Zapotoczny, Starodębski (83’ Żurawik), Krupa, Krzanicki (46’ Katolik), Dworzyński, Podstawka (50’ Fryzel)

Żółte kartki: Fryzel