Cenne zwycięstwo w Strzelcach Opolskich.

W meczu IV kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz przywiózł komplet punktów ze Strzelec Opolskich, odnosząc zwycięstwo nad Piastem.

Pierwsze minuty meczu to wzajemne badanie się z obu stron i typowe „piłkarskie szachy”. Zarówno Piast jak i Włókniarz solidnie prezentowali się w defensywie przez co nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych. Gospodarze najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie mieli za sprawą Chojnowskiego, który dobrze przyjął futbolówkę w polu karnym, jednak uderzył nad poprzeczką. Włókniarz odpowiedział prostopadłym podaniem Starodębskiego do Dworzyńskiego, który przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Piasta. Do przerwy jak najbardziej zasłużone 0-0.

Początek drugiej odsłony, a w zasadzie pierwszy kwadrans nie przyniósł większych zmian na boisku. Przełomowa okazała się 61’, kiedy to Starodębski zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów, a piłka idealnie wpadła pod poprzeczkę, nie dając szans na interwencję bramkarzowi. Gospodarze ruszyli do ataku, a Włókniarz zagęścił pole gry i czekał na kontry. Pierwsza z nich została wyprowadzona w 66’ kiedy to wprowadzony Podstawka po prostopadłym podaniu został powalony w polu karnym, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Starodębski, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Piast cały czas próbował gonić wynik, jednak liczne dośrodkowania w pole karne nie przedkładały się na sytuacje bramkowe. W 85’ kietrzanie po kolejnej kontrze wyprowadzają nokautujący cios, a na listę strzelców wpisał się Podstawka. Zawodnicy Piasta zdołali zdobyć gola honorowego w 93’ po czym arbiter główny zakończył to spotkanie. Cieszy przede wszystkim mądra gra Włókniarza na trudnym terenie i z wymagającym przeciwnikiem. Dzięki tej wygranej po 4 kolejce plasujemy się na 4 miejscu.

Piast Strzelce Opolskie – GLKS Włókniarz Kietrz 1:3 (0:0)

Bramki: 61’ Starodębski, 66’ Starodębski (k), 85’ Podstawka, 93’ Szczodrok

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Gąska, Haszler – Kulig, Krupa, Beleć (59’ Fryzel), Starodębski, Zapotoczny – Katolik (91’ M.Starodębski), Dworzyński (55’ Podstawka)

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Haszler