Kolejne zwycięstwo. GLKS wskakuje na pudło.

W XII kolejce grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Kietrz pokonał na własnym boisku zespół LZS Ścinawa Nyska.

Pierwsze minuty dość nerwowe w wykonaniu GLKSu, zawodnicy ze Ścinawy Nyskiej odważnie zaatakowali, jednak nie wynikła z tego żadna sytuacja bramkowa. W 10’ spotkania fatalny błąd popełnia lewy obrońca gości, piłkę przejmuje Zapotoczny, wbiega w pole karne i zagrywa po ziemi do Durdy, który po przyjęciu piłki uderza sytuacyjnie ze szpica tuż przy słupku i wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Chwilę po tej bramce swoją szansę na wyrównanie miała Ścinawa, jednak Kozakiewicz wyszedł z bramki i skutecznie powstrzymał napastnika gości. Ta sytuacja podziałała na zawodników gospodarzy, którzy od tej pory grali uważniej w defensywie i dłużej utrzymywali się przy piłce konstruując swoje akcje. To zaowocowało znakomitą sytuacją Fryzla, który powinien podwyższyć wynik, jednak nie trafił czysto w piłkę. W 32’ po szybkiej wymianie piłki między Durdą a Dworzyńskim w dogodnej sytuacji znajduję się Durda, który strzałem w długi róg podwyższa prowadzenie. W 39’ rzut rożny wykonuje Durda, mocna centra ląduje na głowie Bednarza, który strzałem w okienko nie daje szans golkiperowi gości. Do przerwy wysokie prowadzenie GLKSu 3:0.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy kietrzanie podwyższają wynik na 4:0 po indywidulanej akcji Durdy, który zdecydował się na strzał z 16 metra. Po zdobyciu czwartej bramki nasi zawodnicy zadowoleni wysokim prowadzeniem, spuścili z tonu, a gra ewidentnie „siadła”. Warta odnotowania była jedynie sytuacja wprowadzonego Belecia, który wbiegł w pole karne, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał go pokonać. Zachowawcza gra zemściła się w 79’. Wydawało się, że akcja gości nie przyniesie większego zagrożenia, Gąska wybija piłkę, a ta po odbiciu od pomocnika ze Ścinawy trafia szczęśliwie do napastnika, który skorzystał z okazji i pewnie pokonał Kozakiewicza. Rozochoceni goście w końcówce mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, jednak gospodarzom pomógł słupek. Wygrana w tym meczu pozwoliła GLKSowi wskoczyć na 3 miejsce w tabeli. Wyniki 12 kolejki sprzyjały naszym zawodnikom. Punkty w Branicach stracił Orzeł Źlinice (remis 2:2), Polonia Nysa podzieliła się punktami z Racławiczkami, a niespodziewanej porażki w Jemielnicy doznał KS Krapkowice.

GLKS Kietrz - LZS Ścinawa Nyska 4:1 (3:0)

Bramki: 10' Durda, 32' Durda, 39' Bednarz, 53’ Durda, 79’ Świerad

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Posacki, Gąska - Fryzel (46’ Krzanicki), Zapotoczny (65’ Beleć), Starodębski, Czerepak, Kulig (46’ Lechoszest) – Dworzyński (46’ Podstawka), Durda

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Durda