Porażka na własne życzenie

W meczu XII kolejki grupy II opolskiej ligi okręgowej GLKS Włókniarz Kietrz przegrał po dramatycznej końcówce z zespołem Po-Ra-Wie II Większyce.

Pierwsza sytuacja i to z pozoru niegroźna zakończyła się bramką dla gości. W 9’ Bednarz wybijając piłkę nastrzela Gąskę, futbolówka odbiła się tak niefortunnie, że zaskoczyła Kozakiewicza i wylądowała w siatce. Włókniarz próbował odpowiedzieć, a konkretnie Gąska. Przy pierwszej okazji piłka po strzale głową piłka minęła słupek, przy drugiej i strzale z woleja poszybowała tuż nad poprzeczką. Kolejną szansę po podaniu Kuliga miał Dworzyński, ale przegrał pojedynek z golkiperem. Przed przerwą mógł wyrównać Podstawka, ale biegnąc w stronę bramki stracił równowagę i zgubił piłkę.

Po przerwie kolejną świetną okazję w tym meczu miał Dworzyński, jednak ponownie lepszy okazał się bramkarz przyjezdnych. Następnie doszło do dwóch kontrowersyjnych sytuacji w polu karnym Po-Ra-Wia, jednak arbiter nie odgwizdał ani jednego przewinienia. Po stałym fragmencie znów do sytuacji bramkowej doszedł Gąska, jednak ponownie uderzył głową nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry po szybkim wyrzucie z autu sam na sam z bramkarzem staje Beleć. Pojedynek przegrał, jednak został sfaulowany, a sędzia podyktował jedenastkę. Z 11 metrów nie pomylił się Kulig i wyrównał stan meczu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w ostatniej akcji Haszler fauluje napastnika gości i mamy rzut karny. Adamus nie pomylił się i zdobył zwycięskiego gola. Następnie jeden z najsłabszych aktorów tego widowiska, czyli arbiter główny zakończył spotkanie.

W zakładce Media>>>Galeria zdjęcia z meczu, a poniżej skrót spotkania.

GLKS Włókniarz Kietrz – Po-Ra-Wie II Większyce 1:2 (0:1)

Bramki: 9’ Gąska (s), 91’ Kulig (k), 93’ Adamus (k)

Skład: Kozakiewicz - Bednarz, Gąska, Beleć – Krupa, Krzanicki (46’ Katolik), Starodębski, Kulig, Zapotoczny – Dworzyński, Podstawka (74’ Haszler)

Żółte kartki: Starodębski, Beleć, Dworzyński